Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šaltukas – grėsmė kelyje

Šąlantys orai Europoje ir Lietuvoje jau artimiausiomis naktimis sudarys palankias sąlygas pirmajam plikledžiui, kuriam tradiciškai nemaža dalis mūsų šalies vairuotojų nebus pasiruošę. Naktinis šaltukas, anot sinoptikų, kai kur Lietuvoje spustels jau šį savaitgalį, šaltos naktys išliks ir kitą savaitę. Tuo tarpu specialistai įspėja, kad vasarinės padangos net esant 5 laipsnių šilumos temperatūrai praranda sukibimo su kelio danga savybes ir ragina nelaukiant šalnų paruošti automobilį žiemai.

Pirmasis sniegas netikėtai anksti šiemet jau užklupo Vokietijos Bavarijos regiono, Austrijos ir dalies Kroatijos gyventojus. Austrijoje ir Kroatijoje temperatūra per vieną parą nukrito net 30-čia laipsnių, vairuotojai kai kuriose vietovėse turėjo išlaikyti išbandymą sniegu, kilo daugybė avarijų. Ir nors sinoptikai apie artėjantį šaltį ir sniegą buvo įspėję iš anksto, žmonės iki paskutinės minutės tikėjosi, kad jos neišsipildys ir tinkamai nepasiruošė žiemiškiems orams.

Todėl specialistai ragina vairuotojus kuo greičiau atsisakyti vasarinių padangų ir būti budriems slidžiame kelyje: neskubėti, įvertinti situaciją, riziką, atidžiai stebėti kitų vairuotojų veiksmus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Klaipėdos.info

(Visited 38 times, 1 visits today)