Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Patarimai, renkantis rašomąjį stalą

paulucio-baldaiGal kai kurie iš Jūsų galvoja, kad namuose rašomasis stalas yra nereikalingas, kadangi turime nešiojamuosius kompiuterius ir juos galime pasidėti bet kur? Tokia nuomonė yra tikrai klaidinga, nes vaikai šiais laikais namų darbus ruošia prie rašomajo stalo, patys netaisyklingai sėdėdami kenkiame savo stuburui, o jei turime stacionarų kompiuterį, vertėtų tik dar labiau pagalvoti apie tai, kad yra verta nusipirkti rašomąjį stalą.

Šiuo metu pasirinkimo asortimentas, kurį siūlo rašomieji stalai, yra labai didelis, todėl vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos patarimus ir nepirkti stalo vien tik dėl grožio darbo ar vaiko kambaryje:

1. Pasirinkite tinkamo pločio rašomąjį stalą. Seniau buvo poreikis rinktis platesnius ir didesnius stalus, nes kompiuterių monitoriai buvo dideli. Dabar viskas kitaip: tiek nešiojamasis kompiuteris, tiek stacionarus tikrai neužima daug vietos. Tiesiog turint stacionarų kompiuterį, reikės papildomai turėti išvažiuojantį staliuką klaviatūrai ir atskirą lentyną kompiuteriui stalo apačioje. Stalo ilgį rinkitės atsižvelgdami į tai, ar Jums reikės kokių nors papildomų lentynų ant stalo, ar statysitės spausdintuvą ir kitus daiktus.

2. Yra patartina pirma nusipirkti kėdę, o tik tada prie jo derinti ir stalą. Stalo aukštis yra labai svarbus aspektas vaikui, kai jis auga. Šiuo metu galima nusipirkti ne tik reguliuojamo aukščio kėdes, bet ir stalus. Tai puikus pasirinkimas, nes rašomasis stalas galės būti vis pakeičiamas pagal augančio vaiko poreikius. Pėdos turi būtinai remtis į grindis. Labai svarbu, kad rašomais stalas būtų patogus ir prie jo nesinorėtų kūprintis – tai reiškia, kad jis turi būti tinkamame aukštyje. Reikėtų ir patiems stengtis taisyklingai sėdėti prie stalo: tiesiai, nugarą atremti į kėdės atlošą. Atstumas nuo veido iki monitoriaus ar skaitomos knygos turėtų būti apie 30-35 centimetrus.

3. Patartina gerai pagalvoti ir kur bus statomas rašomasis stalas. Geriausia būtų jį statyti netoli lango – taip bus gaunama daugiausia natūralios šviesos. Taip pat pasirūpinkite tinkamu lempos apšvietimu, ypač, jei teks ilgai dirbti sėdint.

4. Kalbant apie stalo medžiagas ir spalvas, verta paminėti, kad pasirinkimas yra išties nemažas. Jei norite, kad rašomieji stalai būtų ilgaamžiai yra patariama rinktis natūralią medieną. Spalvas reikėtų rinktis neutralias, pastelines, tam, kad jos nevargintų akių ir neblaškytų dėmesio.

(Visited 48 times, 1 visits today)