Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kodėl vasarą verta važinėti dviračiu?

Lietuviška vasara – gana neprognozuojama, todėl saulėtas dienas daugelis stengiasi praleisti gryname ore: kas pradeda dažniau vaikščioti pėsčiomis, kas užsirašo į sportinius užsiėmimus lauke, o kas pagaliau išsitraukia dviratį ir leidžiasi į smagius pasivažinėjimus.

Dviračiai Lietuvoje

2014 metais 12 proc. visų Lietuvos gyventojų bent 30 minučių per dieną važiavo dviračiu, teigia Lietuvos statistikos departamento duomenys. Šiomis dienomis pastebimas dviračių takų, nuomojamų dviračių augimas – miestai tampa vis draugiškesni dviratininkams.

Dviračių takai Lietuvoje dabar taisomi arba tiesiami papildomai, kuriamos vis palankesnės sąlygos keliauti. Pavyzdžiui, Vilniuje prie jau esamų 111 km dviračių takų planuojama pridėti dar 45 km, Kaune dviračių takai pradėti žymėti žalia spalva, kad būtų aiškiau matomi.

Kompanija „Lietuvos geležinkeliai“ taip pat neseniai paskelbė, kad nusipirkus bilietą internetu, dviračius bus galima vežtis nemokamai. Kaune bus didinamas viešojo transporto, kuriame bus galima nemokamai vežtis dviračius, skaičius. Tokių pokyčių sulaukiama ne tik dėl susidomėjimo ekologišku transportu, bet ir sveika gyvensena.

Važiavimo dviračiu privalumai

Pasidomėjus, kuo dviračiai naudingi sveikatai ir savijautai, lengva suprasti, kodėl ši transporto priemonė vis labiau populiarėja. Apie įvairius privalumus pasakoja dviračių parduotuvės Bikko.lt atstovai:

• nuolatinis judėjimas padeda išlaikyti sveiką širdį. Dėl šios priežasties vyresnio amžiaus asmenims patariama daugiau vaikščioti arba važiuoti dviračiu;

• buvimas gryname ore ir sportas gerina miegą;

• važiavimas dviračiu gerina medžiagų apykaitą, o tai naudinga ne tik žarnynui, bet ir norint turėti dailesnes kūno linijas: kojų, pilvo, rankų raumenis;

• prisidedate prie oro užterštumo mažinimo, nes užuot važiavę automobiliu, renkatės transporto priemonę, kuri į aplinką neišskiria nuodingų medžiagų;

• lavinama koordinaciją;

• važiuodami tinkamai įrengtais dviračių takais galėsite išvengti automobilių sudarytų spūsčių.

Skirtingi dviračiai pagal poreikius

Važiuoti dviračiu į darbą, net rimtas pareigas biure užimantiems asmenims tampa normalu. Tie, kas buvo tokiose šalyse, kaip Vokietija, Nyderlandai, turbūt, matė ir su kostiumėliais lengvai minančius miestiečius. Ši praktika vis dažniau pastebima ir Lietuvoje: naujai statomuose biuruose net specialiai įrengiami dušai dviratininkams.

Tačiau prieš mindami į darbą ar parką, turite išsirinkti dviratį, kuris atitiktų jūsų poreikius ir gyvenimo būdą. Atkreipkite dėmesį į skirtingus dviračių tipus: jie dažniausiai kuriami pagal specialią paskirtį.

Pavyzdžiui, miesto dviratis yra manevringas, subtilaus dizaino, nes buvo sukurtas būtent judrioms miesto gatvėms. Kalnų dviračiai ir hibridiniai labiau tinka laisvalaikį gamtoje dažnai leidžiantiems asmenims. Plentiniai idealus pasirinkimas važiavimui lygiu asfaltu.

Dėl šios priežasties geriausia užsukus į dviračių parduotuvę pasikalbėti su specialistu (jei apsilankėte internetinėje parduotuvėje, galite parašyti laišką ar susisiekti telefonu). Išklausius jūsų poreikius, specialistui bus daug lengviau patarti, kuris tipas bus patogiausias įvairiais atvejais.

Ko reikia pradžiai?

Jei tik dabar priėmėte sprendimą įsigyti dviratį, naudingus patarimus pateikia Bikko.lt atstovai:

• dviračio tipas. Jei ketinate važiuoti tik asfaltu, miesto ribose, tuomet puikiai tiks miesto dviratis. Jei savaitgaliais su šia transporto priemone norite pasiekti ir netoli esantį mišką, tuomet geriau rinktis kalnų dviratį, kuris turės tam pritaikytas padangas. Pradedantiesiems rekomenduotume rinktis hibridinius dviračius: jie tiks ir kelionėms mieste, ir išvykoms į užmiestį.

• Rėmas. jie skiriami pagal dydį. Rėmą turite pasirinkti pagal savo ūgį, tačiau nepamirškite atkreipti dėmesio į dviračio tipą. Pavyzdžiui, jei esate 1,75 m, jums tiks kalnų dviratis, kurio rėmas yra 48 cm, ir 52 cm plentinis. Todėl renkantis dviratį, patariame atkreipti dėmesį į ūgio reikalavimus (Bikko.lt svetainėje jie nurodyti prie kiekvieno dviračio).

• padangos. Paprastai jos yra parenkamos pagal dviračio tipą: pavyzdžiui, jei renkatės kalnų dviratį, padangos bus platesnės, storesnės, grubiu protektoriumi, o plentinių dviračių padangos bus siauresnės, smulkesniu protektoriumi (arba visai be jo).

• priežiūros priemonės. Dviračiams būtina tinkama priežiūra. Įsigykite dviračio pompą, kad galėtumėte išlaikyti tinkamą padangų slėgį, tepalo grandinei, kitoms sujungimo dalims. Nepamirškite ir valiklio, kad dviratis būtų švarus.

• saugumo priemonės. Nepamirškite įsigyti šalmo, tinkamų žibintų ir šviesą atspindinčios liemenės, taip galėsite saugiai važiuoti gatvėse – juk dviračių takai Lietuvoje ne visuomet yra tinkami, tenka važiuoti ir gatve. Taip pat pasirūpinkite spyna, kuria prirakinsite dviratį jam skirtoje vietoje.

Stebint, kaip žmonės po truputį atsisako automobilių dėl populiarėjančios ekologijos ir sveikos gyvensenos, galima suprasti, kodėl dviračiai yra viena dažniausiai pasirenkamų transporto priemonių. Norite išsirinkti savo pirmą dviratį? Užsukite į Bikko.lt.

 

(Visited 30 times, 1 visits today)