1 C
Klaipėda
2024 / 04 / 20

Amerikos muzika: ar ji gali patikti, o gal net šokiruoti?

Ar jau skaitėte?

Festivalio „Permainų muzika“ atidarymo koncertas rugsėjo 19 dieną Klaipėdos koncertų salėje leis mintimis perplaukti vandenyną ir atsidurti anapus Atlanto. Kokia yra šiuolaikinė Amerikos kompozitorių muzika? Ar galima joje atrasti savito ir vieningo stiliaus ženklų? Kokią įtaką jai turėjo europietiškos muzikos tradicijos? Kaip ją paveikė amerikietiškas menas, visų pirma, džiazas? Ar ji gali patikti, o gal net šokiruoti?
Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Amerikos muzika: patikti ir šokiruoti“ pateiks platų šios įvairialypės ir daugiatautės šalies muzikinį kraštovaizdį. Koncerte bus pristatyta penkių autorių, atstovaujančių skirtingos stilistikoms ir kartoms – Lou Harrison, Aaron Copland, David S. Lefkowitz, Osvaldo Golijov bei Michael Daugherty – kūryba.

- Reklama -

Neal Stulberg
Programą sudarė ir diriguos ryškus batutos meistras Nealas Stulbergas (JAV). „Los Angeles Times“ jį laiko scenos autoritetu, gebančiu pasiekti muzikos nušvitimą. Jis pelnė tarptautinį pripažinimą už įžvalgias ir įtikinamas klasikos bei nūdienos autorių kūrinių interpretacijas. Įspūdinga tai, kad šio atlikėjo koncertiniai maršrutai driekiasi tiek anapus Atlanto, tiek Europoje ir net Australijoje.
N. Stulbergas taip pat dažnai koncertuoja kaip pianistas, rengia rečitalius, groja kamerinę muziką. Tarptautiniuose festivaliuose jo skambinti ir tuo pat metu diriguoti Wolfgango Amadeuso Mozarto fortepijoniniai koncertai, pasak kritikų, pasižymėjo virtuoziškumu ir įtaiga.
N. Stulbergas yra atlikęs Steve’o Reicho, Philipo Glasso ir kitų žymių dabarties kūrėjų opusus. Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva jis buvo pakviestas „Permainų muzikoje“ pristatyti savo šalies kompozitorių kūrybą.
Apie pastarojo koncerto programą dirigentas teigia: „Amerikos klasikinės muzikos tradicija yra gana jauna, bet ji teka stipriai ir laisvai, tarsi upė su daugybe srovių. Pakraščiuose – serializmas, centre – populiarizmas, minimalizmas, džiazas, Vakarų pakrantėje – eksperimentalizmas – visa tai klesti margame Amerikos žemyne. Šios programos ištakos glūdi keliose minėtose tradicijose, nusakančiose įvairių etnininių grupių indėlį į Amerikos muzikinę kultūrą. “
Solo partijas koncerte išpildys Andrius Žiūra (klarnetas) ir Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisteris Linas Valickas (smuikas). Pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „Linas labai aktyviai reiškiasi miesto muzikiniame gyvenime, daug koncertuoja, dirba pedagoginį darbą. Džiugu, jog šis aukščiausio lygio smuikininkas jau tapo Klaipėdos patriotu.“
Klaipėdos koncertų salė rugsėjo 19 dieną, ketvirtadienį, sutiks atvykstantį „Permainų muzikos“ ekspresą. Jis priartės 17 valandą, smalsiausiems klausytojams ir atlikėjams susirinkus į  prieškoncertinį susitikimą, o koncerto pradžia – 18 valandą. Kviečiame keliauti kartu ir patirti naujų įspūdžių!

Rugsėjo 19 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Amerikos muzika: patikti ir šokiruoti“

Kokia yra šiuolaikinė Amerikos kompozitorių muzika? Ar galima joje atrasti savito ir vieningo stiliaus ženklų? Kokią įtaką jai turėjo europietiškos muzikos tradicijos? Kaip ją paveikė amerikietiškas menas,  visų pirma, džiazas? Ar ji gali patikti, o gal net šokiruoti?
Festivalį atversianti Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Amerikos muzika: patikti ir šokiruoti“ pateiks platų šios įvairialypės ir daugiatautės šalies muzikinį kraštovaizdį. Programą sudarė ir koncerte diriguos ryškus batutos meistras Neal Stulberg (JAV). Įspūdinga tai, kad jo koncertiniai maršrutai driekiasi tiek anapus Atlanto, tiek Europoje ir net Australijoje.

Rugsėjo 24, antradienis, 18 val. I a . fojė
Videoklubas „Muzikiniai laiškai Sofijai“

Filme „Laiškai Sofijai“ pasakojama tikrais įvykiais paremta istorija, atskleidžianti Lietuvos genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meilę žmonai rašytojai Sofija Kymantaitei ir gimtajai šaliai. Pagrindinį vaidmenį filme suvaidino pianistas Rokas Zubovas, subtiliai perteikęs savo prosenelio jausmų pasaulį. Jis taip pat įrašė visą filme naudojamą muziką.
Festivalio videoklube „Muzikiniai laiškai Sofijai“ R. Zubovas dalinsis mintimis apie darbą filmavimo aikštelėje, muzikos vaidmenį filmo kūryboje.  Pasisakymą lydės vaizdo fragmentai, tarp jų – į filmą nepatekusios muzikinės scenos.

- Reklama -

Rugsėjo 25, trečiadienis, 18 val.
 „Garsų gaudyklės“

Festivalyje vėl svečiuojasi aistringas nūdienos muzikos entuziastas „Quasar“ saksofonų kvartetas. Išsiskiriantis įtaigia energija, drąsa ir nepaprastomis techninėmis savybėmis kanadiečių ketvertukas atlieka įvairiausią dabarties autorių kūrybą: nuo instrumentinės iki gyvos elektroninės muzikos, nuo improvizacijos iki vizualios teatrinės išraiškos. „Quasar“ nuolat bendradarbiauja su įvairių šalių kompozitoriais, savo koncertines programas praturtindamas šviežiomis ir netikėtomis idėjomis. Taip bus ir šį kartą: koncerte „Garsų gaudyklės“ saksofonininkai vaizdžiai tyrinės garsų savybes, faktūras ir tembrus, leis patirti magišką jų poveikį. Tad nedvejokite ir skubėkite į koncertą!

Rugsėjo 27 d., penktadienis, 18 val.
„Kalnų sonata“

Didingomis viršūnėmis viliojanti „Kalnų sonata“ festivalio panoramą pripildys simfoninio skambesio. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Juozo Domarko, įgarsins tik lietuvių autorių partitūras. Visi kūrėjai susiję su šiemet 80-metį mininčia Lietuvos muzikos ir teatro akademija: tai buvę ir dabartiniai jos kompozicijos katedros pedagogai. Beje, koncerto dirigentas ir solistai lietuviai taip pat dirba šioje aukštojoje mokykloje. Išskirtinis koncerto svečias – itin savito braižo vokiečių trombonininkas Michael Svoboda. Šalia aktyvios koncertinės veiklos jis irgi daug dėmesio skiria jaunosios kartos ugdymui.
Projekto partneriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

- Reklama -

Spalio 1 d., antradienis, 19 val., Klaipėdos geležinkelio stotis (Priestočio g. 1)  
„Garsų traukiniai“

Tarptautinę muzikos dieną netipiškoje erdvėje vyksiantis koncertas „Garsų traukiniai“ klausytojus skatins atsiverti naujiems įspūdžiams ir mąstymo pokyčiams. Didžiausia jo intriga – žymioji Steve’o Reicho kompozicija „Skirtingi traukiniai“ („Different Trains“). Vaikystės įspūdžių inspiruotame opuse skambės 30-40-ųjų metų Amerikos ir Europos traukinių garsų įrašai, prisiminimai apie keliones traukiniais, išgyvenimą bei holokaustą. Beje, „Skirtingi traukiniai“ yra pelnę Grammy apdovanojimą kaip geriausias šiuolaikinis kūrinys.
Styginių kvartetas „Chordos“ jau 15 metų ištikimai platina naujausią lietuvišką muziką pasaulyje bei pristato geriausius šiuolaikinės muzikos pavyzdžius Lietuvoje.
Koncertas „Garsų traukiniai“, pro šalį pralekiant tikram garvežiui, turėtų įsiminti ilgam!

Spalio 4 d., penktadienis, 18 val.
„Meditacija – ekspresija“

„Meditacija – ekspresija“ pristatys du skirtingos kūrybinės stilistikos autorius ir du skirtingo atlikėjiško braižo solistus. Meditatyvi, gilių prasmių ir simbolių prisodrinta Lietuvos nacionalinės premijos laureatės Ramintos Šerkšnytės kūryba skambės I dalyje. Po pertraukos klausysimės ekspresyvios ir originalios Eddie Sauterio kompozicijos saksofonui ir styginių orkestrui. Apjungianti šiuolaikinės akademinės ir džiazo muzikos elementus, užrašytus ir laisvai improvizuojamus momentus, ji leis pasireikšti išskirtiniam Liudo Mockūno interpretatoriaus talentui. Pasak Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, šis kūrinys Lietuvoje bus atliekamas pirmą kartą.

Kviečiame į naujais įspūdžiais praturtinančią kelionę „Permainų muzikos“ ekspresu! Kviečiame judėti, mąstyti, išgirsti ir keistis!

KKS informacija
Parengė Loreta Narvilaitė

Klaipėdos.info

- Reklama -

Kaip išsirinkti sodybą savo vestuvėms?

Senovę menanti sodyba yra puiki idėja vestuvių temai. Jį sieja draugiškas asociacijas ir, svarbiausia, ji asocijuojasi su gamta. Jaunos poros vis dažniau siekia istoriją primenančių akcentų, nes tai – grįžimas prie to, kas tikra,...

Atsargų valdymas įmonėje – prasmė ir būtinumas

Atsargų valdymas yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinių įmonių iššūkių. Tinkamas požiūris į šią veiklos sritį turi tiesioginės įtakos ne tik įmonės veiklos likvidumui, bet ir jos gebėjimui patenkinti klientų lūkesčius ir pasiekti konkurencingumą rinkoje....

Vyriška odinė rankinė per petį: praktiška ir patogu

Kiekvienas vyras savo spintoje turėtų turėti keletą privalomų aksesuarų - tai patvirtins dauguma dailiosios lyties atstovių. Peteliškė, kaklaraištis ar rankogalių sagos yra klasika, tačiau yra ir kasdienių aksesuarų, pavyzdžiui, kuprinės ir vyriškos rankinės per...

Kaip tinkamai pasiruošti kelionėms į Europą?

Svajojate apie patogią ir pigią kelionę į Vokietiją, Belgiją ar Olandiją, bet nelabai žinote, kur tokią kelionę rasti? O kelionės pasiruošime svarbiausias etapas – tinkamas transporto susiradimas. Turėdami gana platų pasirinkimą pasiūloje, pradedame ieškoti...

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą antivirusinę programą

Antivirusinis produktas yra programa, skirta aptikti ir pašalinti virusus ir kitą kenkėjišką programinę įrangą iš jūsų kompiuterio. Kenkėjiška programinė įranga – tai kodas, galintis pakenkti jūsų kompiuteriams, bei juose esantiems duomenims. Įrenginiai gali būti...

Kineziterapeutai – sporto ir reabilitacijos specialistai

Fizinis aktyvumas pastarosiomis dienomis drastiškai išaugo siekiant išlaikyti sveiką gyvenimo būdą. Dauguma žmonių renkasi sportą, o ne mankštą. Sportas yra dviprasmiškas sveikatai, turintis ir teigiamą, ir neigiamą poveikį. Tai pirmiausia pagerina fizinę kūno būklę,...

Įmonių steigimo eiga

Prieš kuriant įmonę, labai svarbu atlikti išsamų rinkos tyrimą ir analizę. Tai apima tikslinės rinkos nustatymą, konkurentų analizę ir galimos prekės ar paslaugos paklausos įvertinimą. Atlikdami išsamų tyrimą, verslininkai gali įgyti vertingų įžvalgų apie...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Belaidė apsaugos sistema: kaip ji gali sumažinti vagystės riziką?

Šiuolaikiniame pasaulyje verslo ir namų apsaugos sistemos tapo neatsiejama apsaugos nuo vagysčių, vandalizmo ir kitos nusikalstamos veiklos dalimi. Tobulėjant technologijoms, apsaugos sistemos išsivystė į kameras, signalizacijas, prieigos kontrolės sistemas ir kitas pažangias funkcijas. Be investicijų...

Ar ekologiškos arbatos tinka kiekvienam?

Lietuvoje žmonės nuo seno rinko vaistažoles ir jas džiovino. Kiekviena mama ir moteris žinojo pievoje augančių gėlių pavadinimus ir žinojo nuo kokių negalavimų ar ligų jos gali padėti. Šis žinojimas ir amatas buvo perduodamas...