6 C
Klaipėda
2024 / 03 / 29

Darbdaviai: „Kiekvienas darbo pokalbis – nemokama karjeros pamoka“

Ar jau skaitėte?

KTU_Karjeros_dienos„Kiekvienas darbo pokalbis, nepriklausomai nuo jo baigties, yra labai naudingas įrankis įsivertinti savo gebėjimus bei identifikuoti sritis, kurios užsibrėžtame karjeros kelyje turi būti tobulinamos. Gaunamas grįžtamasis ryšys yra tikra karjeros pamoka, kuri nieko kainuoja“, – artėjant karjeros kontaktų mugei KTU „Karjeros dienos 2016“ teigia „Callcredit Information Group” vadovas Dainius Aksinavičius.

- Reklama -

Kovo 1 d. 10 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje jau dvyliktą kartą vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse karjeros kontaktų mugėje KTU „Karjeros dienos 2016“ daugiau nei 120 įmonių ir organizacijų atstovai betarpiškai bendraus su 7 tūkst. studentų, absolventų, moksleivių, kuriems pateiks 400 praktikos ir 600 darbo pasiūlymų. Renginį tiesiogiai transliuos DELFI TV.

KTU „Karjeros dienos 2016“ dalyvaujančių įmonių atstovai karjerą pradedantiems ar dar tik planuojantiems jaunuoliams pataria, kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį, kokias savo savybes pabrėžti, kaip užmegzti kontaktą, kuris „čia ir dabar“ ar ateityje virstų darbo ar praktikos vieta, kokius namų darbus reikia atlikti prieš karjeros kontaktų renginius.

Patirtis – svarbu, bet ne svarbiausia

D. Aksinavičius pabrėžia, kad karjerą pradedančio išsilavinusio žmogaus darbo patirtis darbdaviui ne visada yra svarbiausias faktorius. Svarbiausia – asmens ir įmonės vertybių atitikimas, požiūris į darbą, iniciatyvumas, gebėjimai, žinios ir potencialas. Pastarasis faktorius, renkantis naują darbuotoją, yra itin svarbus, o motyvacija mokytis ir tobulėti dažnai nusveria tam tikros patirties trūkumą.

„Manome, jog į patirtį reikia žiūrėti itin lanksčiai. Dažnai stengiamės suteikti galimybes perspektyviems, nors ir nepatyrusiems specialistams“, – atskleidžia D. Aksinavičius.

- Reklama -

Dalyvaujantiems karjeros kontaktų mugėse, patyręs vadovas pataria iš anksto save nuteikti, kad būsimi pokalbiai nėra testas, o puiki galimybė neformalioje aplinkoje užmegzti naujus ryšius, kurie vėliau gali reikšti svajonių darbą.

„Pokalbis yra dalis proceso, siekiant abiem pusėms naudingo rezultato. Abi šalys turi savų interesų, kuriuos atskleidžia jo metu. Svarbu išsiaiškinti ir tai, ar kandidatas ir įmonė yra priimtini abiem pusėms, todėl raginčiau nebijoti užmegzti pokalbio bei aktyviai dalyvauti dialoge.

Studentai turėtų nepraleisti galimybės drąsiai eiti prie stendų, užduoti jiems rūpimus klausimus, prašyti konkrečių patarimų. KTU „Karjeros dienos“ yra unikalus ir labai reikalingas renginys, norintiems išbandyti savo jėgas bei galimybes,“ – sako D. Aksinavičius.

Laimi atkakliausi

- Reklama -

Infografikas_Kaip darbuotojus renkasi verslininkai„Baltic Transline“ komercijos vadovo Tado Barausko teigimu, siekiant gerai pasirodyti darbo pokalbyje, svarbu demonstruoti pasitikėjimą savimi, drąsą ir žingeidumą. Taip pat svarbu būti ne tik pasiruošusiu parodyti studijų metu įgytas žinias, bet ir pasidalinti užklasinės veiklos patirtimis, savo svajonėmis.

Verslininkai pabrėžia, kad bendrovės taip pat daug dėmesio skiria potencialaus darbuotojo ateities ambicijoms, tikslams bei norams, todėl darbo pasiūlymas teikiamas tik patiems geriausiems ir atkakliausiems pretendentams.

T. Barauskas neslepia, jog, norintiems pretenduoti į tam tikras darbo vietas, svarbu išlikti savimi ir išlaikyti konkretumą. Į pokalbį būtina ateiti pasidomėjus įmone, jos veikla bei „nusitaikius“ į konkrečią darbo poziciją. „Baltic Transline“ atstovas pabrėžia, jog, įžengus pro mugės KTU „Karjeros dienos 2016“ duris, visos baimės turi būti paliktos už nugaros, o namų darbai, renkant informaciją apie trokštamą darbo vietą, atlikti.

Verslininkui antrina ir „Mobiliųjų telefonų techninio centro“ (MTTC) remonto departamento vadovas Andrius Mieželis. Jo teigimu, jei kandidatas būna gerai susipažinęs su bendrovės veikla, darbo pokalbio metu daug lengviau atskleisti konkrečioms pareigoms tinkančias darbuotojo savybes.

„Būsimas darbuotojas turi tvirtai žinoti savo tikslą ir būti atviras. Pokalbio metu studentas turi būti nemažiau aktyvus už darbdavį“, – patarimus KTU „Karjeros dienos 2016“ dalyviams dalino A. Mieželis.

Gavo praktikos vietą IBM

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) studentas Paulius Baranauskas pritaria verslininkams, sakydamas, kad į karjeros renginius studentai eiti susitikti su potencialiais darbdaviais turi drąsiai bei kupini ryžto kalbėti atvirai ir užtikrintai.

„Svarbu pasirodyti savo gebėjimais, pasiekimais ir pomėgiais, ir taip įtikinti, kad darbas, dėl kurio atėjote pasišnekėti, jums tiks ir patiks. Tokioje vietoje reikia išsiskirti iš jūros kitų kandidatų. Būtina turėti ir tikslus ne tik „Karjeros dienoms“, bet ir po jų“, – mintimis dalinosi studentas.

P. Baranauskas kalba iš asmeninės patirties. Sėkmingai sudalyvavęs karjerai skirtame fakulteto renginyje „Praktikos diena“, vaikinas gavo net kelis pakvietimus dalyvauti darbo pokalbiuose. Studentas pasirinko vieną pirmaujančių pasaulyje IT įmonių IBM, kurioje dabar ir atlieka praktiką. Pasak jo, vieta tokioje bendrovėje pasitaiko ne kiekvienam, todėl pasiūlymą priėmė daug nesvarstęs.

„Kai mokiausi bakalauro studijose, mano tikslas kontaktų mugėje KTU „Karjeros dienos“ keitėsi kasmet. Pirmam kurse sužinojau, koks poreikis yra būtent mano studijų programoje besimokančių žmonių, ir ko verslas iš jų tikisi. Vėliau tai tapo kontaktų medžiokle. Net negavus kvietimo į susitikimą po renginio, tai jau būna neįkainojama patirtis“, – dalyvauti mugėje KTU „Karjeros dienos 2016“ ragina P. Baranauskas.

Abipusė nauda

Infografikas_KTU Karjeros dienos 2016 skaiciaisPremjero Algirdo Butkevičiaus globojamame renginyje KTU „Karjeros dienos 2016“ dalyvaus daugiau nei 120 įmonių ir organizacijų. Pagal veiklos sritis, daugiausia mugėje dalyvaus IT, chemijos bei maisto pramonės, vadybinių ir telekomunikacijų bendrovių, o taip pat – bankai, apskaitos, energetikos, sunkiosios pramonės, energetikos, statybų, medienos ir baldų pramonės, transporto ir logistikos įmonės.

„Įmonės dalyvavimas KTU kontaktų mugėje yra puiki galimybė pabendrauti su studentais, išgirsti jų nuomones ir poreikius. Visada įdomu išgirsti studentų įspūdžius apie studijų programas, o iš savo pusės patarti, į ką labiausiai vertėtų kreipti dėmesį studijuojant, ir kokių žinių reikia dirbant“, – teigia D. Aksinavičius.

Anot jo, įmonių atstovai gali motyvuoti studentus dėti daug daugiau pastangų studijuojant ir galvojant apie savo karjerą. Tuo tarpu patys studentai verslininkus įkvepia savo optimizmu, klausimais ir smalsumu.

„Baltic Transline“ komercijos vadovas T. Barauskas taip pat tvirtina, jog įmonėms dalyvauti KTU „Karjeros dienos 2016“ labai naudinga, nes čia susirenka motyvuoti, žingeidūs, išsilavinę studentai, ieškantys darbo ar praktikos pasiūlymų, o tai geriausia galimybė atrasti naujus specialistus ar pasisemti jaunatviškų novatoriškų idėjų.

KTU „Karjeros dienos 2016“ lankytojai taip pat bus kviečiami sudalyvauti konferencijoje, kurioje apie savo karjeros raidą pasakos, patirtimi ir patarimais dalinsis „Callcredit Information Group“ atstovė Katie Jarvis, KTU Alumnų asociacijos narė, „Littelfuse“ Personalo vadovė Lietuvoje bei Talentų vadovė Europoje Kristina Keršienė. SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda konferencijoje skaitys pranešimą aktualia tema „Kur krypsta karjeros tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje?“.

KTU „Karjeros dienos 2016“ vyks kovo 1 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50). Daugiau informacijos rasite www.karjerosdienos.lt

Eglė Šliurpaitė
Viešųjų ryšių projektų vadovė
Kauno technologijos universitetas

- Reklama -

Kaip išsirinkti sodybą savo vestuvėms?

Senovę menanti sodyba yra puiki idėja vestuvių temai. Jį sieja draugiškas asociacijas ir, svarbiausia, ji asocijuojasi su gamta. Jaunos poros vis dažniau siekia istoriją primenančių akcentų, nes tai – grįžimas prie to, kas tikra,...

Atsargų valdymas įmonėje – prasmė ir būtinumas

Atsargų valdymas yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinių įmonių iššūkių. Tinkamas požiūris į šią veiklos sritį turi tiesioginės įtakos ne tik įmonės veiklos likvidumui, bet ir jos gebėjimui patenkinti klientų lūkesčius ir pasiekti konkurencingumą rinkoje....

Vyriška odinė rankinė per petį: praktiška ir patogu

Kiekvienas vyras savo spintoje turėtų turėti keletą privalomų aksesuarų - tai patvirtins dauguma dailiosios lyties atstovių. Peteliškė, kaklaraištis ar rankogalių sagos yra klasika, tačiau yra ir kasdienių aksesuarų, pavyzdžiui, kuprinės ir vyriškos rankinės per...

Kaip tinkamai pasiruošti kelionėms į Europą?

Svajojate apie patogią ir pigią kelionę į Vokietiją, Belgiją ar Olandiją, bet nelabai žinote, kur tokią kelionę rasti? O kelionės pasiruošime svarbiausias etapas – tinkamas transporto susiradimas. Turėdami gana platų pasirinkimą pasiūloje, pradedame ieškoti...

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą antivirusinę programą

Antivirusinis produktas yra programa, skirta aptikti ir pašalinti virusus ir kitą kenkėjišką programinę įrangą iš jūsų kompiuterio. Kenkėjiška programinė įranga – tai kodas, galintis pakenkti jūsų kompiuteriams, bei juose esantiems duomenims. Įrenginiai gali būti...

Kineziterapeutai – sporto ir reabilitacijos specialistai

Fizinis aktyvumas pastarosiomis dienomis drastiškai išaugo siekiant išlaikyti sveiką gyvenimo būdą. Dauguma žmonių renkasi sportą, o ne mankštą. Sportas yra dviprasmiškas sveikatai, turintis ir teigiamą, ir neigiamą poveikį. Tai pirmiausia pagerina fizinę kūno būklę,...

Įmonių steigimo eiga

Prieš kuriant įmonę, labai svarbu atlikti išsamų rinkos tyrimą ir analizę. Tai apima tikslinės rinkos nustatymą, konkurentų analizę ir galimos prekės ar paslaugos paklausos įvertinimą. Atlikdami išsamų tyrimą, verslininkai gali įgyti vertingų įžvalgų apie...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Belaidė apsaugos sistema: kaip ji gali sumažinti vagystės riziką?

Šiuolaikiniame pasaulyje verslo ir namų apsaugos sistemos tapo neatsiejama apsaugos nuo vagysčių, vandalizmo ir kitos nusikalstamos veiklos dalimi. Tobulėjant technologijoms, apsaugos sistemos išsivystė į kameras, signalizacijas, prieigos kontrolės sistemas ir kitas pažangias funkcijas. Be investicijų...

Ar ekologiškos arbatos tinka kiekvienam?

Lietuvoje žmonės nuo seno rinko vaistažoles ir jas džiovino. Kiekviena mama ir moteris žinojo pievoje augančių gėlių pavadinimus ir žinojo nuo kokių negalavimų ar ligų jos gali padėti. Šis žinojimas ir amatas buvo perduodamas...