Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Klaipėdoje atidaroma paroda „Tunų gaudymas Danėje“

tunu gaudymas Daneje 90 x 902013 m. spalio mėn.  17 d.  17 30 val.
„Klaipėdos galerijoje“ Bažnyčių g. 4/Daržų g. 10, vyks
Šarūno Šarkausko tapybos parodos
,,TUNŲ GAUDYMAS DANĖJE“ atidarymas.
Tai pirmoji personalinė  Šarūno Šarkausko paroda „Klaipėdos galerijoje“. Su didžiule pagarbą dailininkas pažymi, kad jam meilę tapybai įskiepijo žymus Lietuvos tapytojas, šiuolaikinės dailės klasikas, Antanas Martinaitis.
 Dailininko  kūrybai  būdingi šaržo, grotesko elementai. Jau parodos pavadinime slypi subtilus humoras:  „Tunų gaudymas Danėje“.
Daug kas Šarūno  paveiksluose atrodo paprasta, kasdieniška, bet šalia – kiek ironiška, kartais apgaulingai naivu. Pasaulėjautos gilumas, filosofinė nuostata, autorefleksija,  be abejo, didžiausia jo kūrybos vertybė. Autorius komponuoja asmenine patirtimi persmelktą unikalų spalvingą reginį, kuriame erdvė nepaiso perspektyvos, tačiau natūraliai komponuoja siužetus. Groteskiškos figūros, tarsi spektaklyje, pasakoja istorijas, kasdienybės įvykius.

Figūros vaizduojamos apibendrintai ir ekspresyviai, neteikiant reikšmės psichologinei ar fizionominei charakteristikai.  Karikatūrizuotas figūrines kompozicijas, atsisakant anatomijos kanonų, autorius „papuošia“ ornamentiniais elementais  ir ryškiais spalviniais  deriniais.

Dailininkas palieka smalsiam žiūrovui užuominą:
„Ši paroda – tai pasakojimas apie keistus išgyvenimus, susijusius su jūra, laivais ir tunais, kuriuos vis dar sapnuoju“.

Organizatorių informacija

Klaipėdos.info

(Visited 84 times, 1 visits today)
123456