Lietuvoje devyniolikmečiai legaliai gali įsigyti alkoholio

Ar jau skaitėte?

alaus-butelysBandymai Seime priimti įstatymo pataisas, draudžiančias įsigyti ir vartoti alkoholį pilnamečiams, tačiau jaunesniems nei 20 metų asmenims, iš esmės prasilenkia su sveiku protu – draudimai nepadėtų sumažinti alkoholio vartojimo tarp jaunimo, o duotų visiškai priešingų rezultatų, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eligijus Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcija ragina palikti galioti šiuo metu esamą tvarką, kai alkoholio leidžiama įsigyti pilnamečiams nuo 18 metų. Liberalai pabrėžia, kad absoliutus draudimas įsigyti ir vartoti alkoholinius gėrimus jaunesniems nei 20 metų asmenims netaikomas niekur Europoje.

„Valdžia neturi jokios teisės nurodinėti ir spręsti už pilnamečius, jau turinčius balsavimo ir visas kitas pagrindines teises. Blogiausia, ką iš viso galima padaryti, – tai radikaliais draudimais siekti mažinti alkoholio vartojimą tarp jaunimo. Draudimai visada duoda priešingą rezultatą. Balsavimas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų Seime parodys, kiek čia liko sveiko proto“, – teigė E. Masiulis.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, daugelyje valstybių PSO narių alkoholinius gėrimus leidžiama įsigyti asmenims, sulaukusiems 16–18 metų. Griežtesnis reguliavimas nustatytas tik Švedijoje ir Suomijoje. Tačiau Švedijoje 20 metų amžiaus riba taikoma tik įsigyjant alkoholinius gėrimus parduotuvėse, o perkant alkoholinius gėrimus kavinėse nustatyta 18 metų amžiaus riba. Suomijoje 20 metų amžiaus riba taikoma tik asmenims, parduotuvėse perkantiems stiprius alkoholinius gėrimus, o alus ir vynas parduotuvėse bei įvairaus stiprumo alkoholiniai gėrimai kavinėse parduodami 18 metų sulaukusiems asmenims.

„Moralės sergėtojais besidedančių tam tikrų Seimo narių bandymai Lietuvoje drausti alkoholio pardavimą pilnamečiams yra visiškai nepagrįsti. Reikia tikėtis, kad Lietuva nepagarsės pasaulyje tokiais absurdiškais sprendimais“, – sako E. Masiulis.

Eligijus Masiulis
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas

[td_block_12 limit="2" offset="1"]
[td_block_12 limit="20" offset="3"]
spot_img