5 C
Klaipėda
2024 / 04 / 19

Muzika koncertų salės parke „Nuo Joninių iki Žolinės”

Ar jau skaitėte?

Vasaros koncertų ciklas „Nuo Joninių iki Žolinės”, šiemet rengiamas jau trečią kartą, žymi naują Klaipėdos koncertų salės renginių tradiciją ir formą. Jis suteikia galimybę klausytojams patirti malonius įspūdžius ir mėgautis klasikine muzika atvirame ore. Kita vertus, šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje vykstantys renginiai sujungia praeitį su dabartimi. Dar XIX amžiaus viduryje, Šaulių organizacijos laikais, čia vykdavo miesto šventės.

- Reklama -

Vasaros ir muzikos garsai netrukus čia vėl susilies į bendrą harmoniją ir aštuonis birželio – rugpjūčio vakarus kvies patirti jos magišką poveikį.

Birželio 25-ąją Vasaros koncertų ciklą „Uvertiūra naujajam amžiui” simboliškai pradės Lietuvos kariuomenės orkestras. Vadovaujamas ir diriguojamas Egidijaus Ališausko jis galingu skambesiu užlies ne tik parko estradą – visoje Šaulių gatvėje aidės uniformuotų orkestrantų atliekami kūriniai. Solo su orkestru pasirodys Tadas Česnauskis (trimitas) bei Tomas Kulikauskas (marimba) – abu studijavę Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Orkestro sudėtyje, tikėtina, matysime dar ne vieną buvusį klaipėdietį. Energingas ir efektingas kariškių grojimas sugrąžins į praeitį ir primins kadaise tarpukaryje mūsuose buvusį labai populiarų pučiamųjų orkestrų muzikos žanrą.

Uždegantis „Vasaros džiazas parke” liepos 2-osios vakarą trumpam nustelbs net paukščių giesmes. Čiulbuonėliai kartu su publika klausysis netipiškos sudėties ansamblio, į kurį susibūrė žinomi klasikinės ir džiazo muzikos meistrai. Raimondas Sviackevičius jame gros akordeonu, kontrabosininkas Arnoldas Gurinavičius visų nuostabai šįkart skambins klavišiniais, Vytis Nivinskas grieš kontrabosu, o Saulius Astrauskas – šio projekto spiritus movens – valdys visą mušamųjų instrumentų bateriją. Populiarios George‘o Gerswino, Herbie Hancocko, Duke‘o Ellingtono ir kitų kūrėjų melodijos liesis spalvingose improvizacijose, skęs įmantriuose ritmo piešiniuose. Melodingos ir gražios muzikos salelės leis trumpam atsikvėpti, svaigiu valso ritmu pakeliauti svajonių horizontais, kol jų nepertrauks aktyvus svinguojantis pasažas.

Šventiškai ir kilniai koncertu „Tiktai dėl Lietuvos. . . tik dėl Tėvynės. . .” liepos 6-ąją paminėsime Lietuvos valstybės – Mindaugo karūnavimo dieną. Koncertuos Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, smuiku grieš Zigmantas Brazauskas. Ilgaamžių medžių paunksmėje prasmingai skambės lietuvių autorių Juozo Naujalio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Balio Dvariono, Broniaus Kutavičiaus, Felikso Bajoro, Arūno Navako kūriniai. Justino Marcinkevičiaus dramų „Mažvydas” ir „Mindaugas” fragmentus įkvėptai skaitys Klaipėdos dramos teatro aktorius Vytautas Paukštė.

- Reklama -

„Aš priverčiau jėga paklusti man. Rašyk, kad aš… kad nemylėjau nieko… Tačiau pridėk, kad visa tai dariau tiktai dėl Lietuvos, tik dėl Tėvynės… Ir būtinai pridėk, kad jai ir man turbūt nebuvo kito… kito kelio… Kad aš buvau jos įrankis… Kad aš tik ją mylėjau… Lietuvą… Ją vieną… Galbūt mane supras… galbūt atleis…” (iš J. Marcinkevičiaus dramos „Mindaugas”).

Romantine nuotaika alsuos pianisto Petro Geniušo rečitalis „Vakaro fortepijonas”, kurio kviečiame klausytis liepos 9-osios vakarą. Jis bylos apie tai, jog „tikras menininkas įkvėpimo stoka nesiskundžia. Jis visą laiką nori kurti. Pabundi rytą – ir ateina įkvėpimas. Pamatai klaviatūrą ir nori groti. Kartais pianino net matyti nereikia. Įkvėpimas ateina ne tada, kai sėdi ir lauki, o kai dirbi,” – kaip sako charizmatiškasis pianistas. Lietuvos nacionalinės premijos laureatui pastaruoju metu dažnai tenka pasirodyti ne tik garbingose akademinėse scenose, bet ir netipiškose, atvirose erdvėse.

Fortepijoninės muzikos koncertas po žvaigždėtu vasaros dangumi – argi ne viliojantis pasiūlymas? Juolab, kad jame bus atliekama Frédérico Chopino, Roberto Schumanno, Franzo Liszto muzika. Pasak P. Geniušo, „šie trys pastarųjų metų jubiliatai, vienmečiai romantikai prieš 200 metų įvykdė sprogimą pianizmo istorijoje, suteikdami instrumentui centrinę muzikos jėgą”. Tarp koncerte skambėsiančių kūrinių bus „Vakaro muzika” iš R. Schumanno ciklo „Margi lapeliai”. P. Geniušas pernai išleido šio kompozitoriaus kompaktinę plokštelę, kurią įrašė Klaipėdos koncertų salėje.

„Muzikinis tiltas Bostonas – Klaipėda” bus nutiestas liepos 16 dieną. Klaipėdos kamerinis orkestras muzikuos kartu su solistais smuikininkais – Bostone (JAV) gyvenančiais Dana Pomerancaite-Mazurkevich ir Yuri Mazurkevich bei Klaipėdoje dažnai sutinkamu Martynu Švėgžda von Bekkeriu. Klausysimės Antonio Vivaldi, Johanno Sebastiano Bacho, Jean-Marie Leclairo, Arnoldo Malcolmo koncertų vienam, dviem ir trim smuikams su orkestru.

- Reklama -

D. Pomerancaitė-Mazurkevich yra Lietuvoje gimusi žymi smuikininkė, pedagogė. Ji kaip ir Y. Mazurkevich baigė Maskvos konservatoriją, pelnė laureatų vardus tarptautiniuose konkursuose ir daug koncertavo.

Neseniai M. Švėgžda von Bekkeris, gavęs Fulbright stipendiją, metus gyveno JAV ir dirbo jų asistentu Bostono Universitete. Šiemet liepos mėnesį Klaipėdoje jie visi trys ves smuiko virtuozų meistriškumo klasę. Koncerte „Muzikinis tiltas Bostonas – Klaipėda” taip pat pasirodys jos dalyviai – jaunieji smuikininkai, laimėję konkursą dėl teisės groti su mūsų kameriniu orkestru.

Muzikalų jaunimą išgirsime ir kitame ciklo koncerte visai šeimai „Aukuras ir vaikai”, kuris vyks liepos 23 dieną. Klaipėdos chorui „Aukuras” diriguos jo meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas. Dalyvaus Saulius Šiaučiulis (klavišiniai), Viktoras Timašiovas (gitara) bei „Aukuro” choristų vaikai. Koncerto programa bus labai įvairialypė: klausysimės solinių, šeimyninių pasirodymų, rimtų ir linksmų kūrinių. Publikai neteks nuobodžiauti, nes ji galės įsijungti į bendrą chorą, akomponuojant pačiam džiazo grandui ir nerūpestingam medžių lapų šnaresiui.

Rugpjūčio 6-ąją programą „Sveika, Amerika” kartu su tenoru Deivydu Norvilu (Deiviu) atliks Klaipėdos brass kvintetas, pianistas Saulius Šiaučiulis bei perkusistas Viačeslavas Krasnopiorovas.

Klaipėdoje gimęs ir dainuoti pradėjęs D. Norvilas pripažįsta, jog pastaruoju metu labai domisi amerikietiška muzika. Jis mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, o neseniai gavo LMTA magistro diplomą. Sėkmingai derinantis klasikinės ir popmuzikos atlikėjo bei TV laidų vedėjo karjerą Deivydas sako: „Viską darau šimtu procentų. Jei vaidinu spektaklyje – atiduodu visą save. Jei dainuoju – lygiai taip pat. Jei vedu laidą – stengiuosi, kad ji būtų maksimaliai gera. Esu laimės kūdikis, kuriam darbas sutampa su pomėgiu, tad, manau, man pasisekė”.

Klaipėdiečių kvintete gros Vilmantas Bružas (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Jurgis Dargis (tūba). Programoje „Sveika, Amerika” skambės Rimanto Giedraičio padarytos Leonardo Bernsteino, George‘o Gershwino, Charlie Chaplino, Richardo Rodgerso, Johno Kanderio ir kitų autorių aranžuotės.

Praneša Klaipėdos koncertų salė.

 

 

 

Klaipėdos.info

- Reklama -

Kaip išsirinkti sodybą savo vestuvėms?

Senovę menanti sodyba yra puiki idėja vestuvių temai. Jį sieja draugiškas asociacijas ir, svarbiausia, ji asocijuojasi su gamta. Jaunos poros vis dažniau siekia istoriją primenančių akcentų, nes tai – grįžimas prie to, kas tikra,...

Atsargų valdymas įmonėje – prasmė ir būtinumas

Atsargų valdymas yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinių įmonių iššūkių. Tinkamas požiūris į šią veiklos sritį turi tiesioginės įtakos ne tik įmonės veiklos likvidumui, bet ir jos gebėjimui patenkinti klientų lūkesčius ir pasiekti konkurencingumą rinkoje....

Vyriška odinė rankinė per petį: praktiška ir patogu

Kiekvienas vyras savo spintoje turėtų turėti keletą privalomų aksesuarų - tai patvirtins dauguma dailiosios lyties atstovių. Peteliškė, kaklaraištis ar rankogalių sagos yra klasika, tačiau yra ir kasdienių aksesuarų, pavyzdžiui, kuprinės ir vyriškos rankinės per...

Kaip tinkamai pasiruošti kelionėms į Europą?

Svajojate apie patogią ir pigią kelionę į Vokietiją, Belgiją ar Olandiją, bet nelabai žinote, kur tokią kelionę rasti? O kelionės pasiruošime svarbiausias etapas – tinkamas transporto susiradimas. Turėdami gana platų pasirinkimą pasiūloje, pradedame ieškoti...

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą antivirusinę programą

Antivirusinis produktas yra programa, skirta aptikti ir pašalinti virusus ir kitą kenkėjišką programinę įrangą iš jūsų kompiuterio. Kenkėjiška programinė įranga – tai kodas, galintis pakenkti jūsų kompiuteriams, bei juose esantiems duomenims. Įrenginiai gali būti...

Kineziterapeutai – sporto ir reabilitacijos specialistai

Fizinis aktyvumas pastarosiomis dienomis drastiškai išaugo siekiant išlaikyti sveiką gyvenimo būdą. Dauguma žmonių renkasi sportą, o ne mankštą. Sportas yra dviprasmiškas sveikatai, turintis ir teigiamą, ir neigiamą poveikį. Tai pirmiausia pagerina fizinę kūno būklę,...

Įmonių steigimo eiga

Prieš kuriant įmonę, labai svarbu atlikti išsamų rinkos tyrimą ir analizę. Tai apima tikslinės rinkos nustatymą, konkurentų analizę ir galimos prekės ar paslaugos paklausos įvertinimą. Atlikdami išsamų tyrimą, verslininkai gali įgyti vertingų įžvalgų apie...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Belaidė apsaugos sistema: kaip ji gali sumažinti vagystės riziką?

Šiuolaikiniame pasaulyje verslo ir namų apsaugos sistemos tapo neatsiejama apsaugos nuo vagysčių, vandalizmo ir kitos nusikalstamos veiklos dalimi. Tobulėjant technologijoms, apsaugos sistemos išsivystė į kameras, signalizacijas, prieigos kontrolės sistemas ir kitas pažangias funkcijas. Be investicijų...

Ar ekologiškos arbatos tinka kiekvienam?

Lietuvoje žmonės nuo seno rinko vaistažoles ir jas džiovino. Kiekviena mama ir moteris žinojo pievoje augančių gėlių pavadinimus ir žinojo nuo kokių negalavimų ar ligų jos gali padėti. Šis žinojimas ir amatas buvo perduodamas...