Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Muzikinės virtuvės kuluarai – VYTAUTAS GRUBLIAUSKAS IR SAULIUS ŠIAUČIULIS

Vytautas Kongas_Asta_Esu

Du ilgamečiai kolegos – muzikantai ir pedagogai – linksmai, šmaikčiai, autoironiškai ir kaip visada maksimaliai profesionaliai ir su polėkiu.

 

Muzikiniai, ir ne tik, prisiminimai, patirtys, santykiai, gastrolės, nuotykiai iš lūpų dviejų grandų, kurie gali drąsiai sakyti, kad pabuvojo visose Lietuvos, ir ne tik, scenose…

 

Vytautas apie save ir džiazą:

“Aš laikau save džiazo muzikantu, šiuo metu esančiu politikoje, o ne politiku, kartais mėgstančiu padžiazuoti.”

http://www.grubliauskas.lt/dziazas/?PHPSESSID=e550a4543a6b94c88341ea3401dcd5aa

 

Vytauto mintys apie Klaipėdą:

“Kiekvienas miestas turi savo džiazinę biografiją, džiazo veidus, geriausiai jį atspindinčius ir reprezentuojančius. Klaipėdą aš drąsiai vadinu (ir manau, tame yra daug racijos) Lietuvos Naujuoju Orleanu, tradicinio, populiaraus džiazo sostine. Manau, kad džiazo festivaliai – vienas iš to patvirtinimų. Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai – turi kitokį džiazo veidą. O Klaipėdos sutapatinimas su Naujojo Orleano stiliumi yra prasmingas, reikšmingas ir puošiantis patį miestą.”

 

Saulius Siauciulis-grojantis

Saulius Šiaučiulis

 

Biografija

http://www.mic.lt/lt/persons/info/siauciulis

 

Džiazo pianistas ir pedagogas Saulius Šiaučiulis (g. 1951) – mainstreamžinovas, vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje.

Mokėsi M. K. Čiurlioniomenų mokykloje, 1974 m. baigė klasikinį fortepijoną Lietuvos muzikosakademijoje (prof. Mariam Azizbekovos klasėje). Baigęs studijas grįžo į gimtąjąKlaipėdą ir įsitraukė į jos muzikinį gyvenimą. Nuo 1970 m. aktyviai reiškiasikaip džiazo pianistas. 1970-1985 m. vadovavo Klaipėdos džiazo kvartetui, vėliausavo vardo ansambliui, nuo 1980 m. grojo su Klaipėdos konservatorijosdiksilendu ir bigbendu, 1985-1994 m. – duetu su klarnetininku Pranu Narušiu.Yra muzikavęs su Vladimiru Čekasinu, Vytautu Pilibavičiumi, Vytautu Labučiu,Janu Maksimovičiumi, Tomu Botyriumi, Arvydu Jofe, Arkadijumi Šilkloperiu, JiggsuWhighamu ir kitais. Pastaruoju metu Saulius Šiaučiulis nuolat muzikuoja suKauno bigbendu, bendradarbiauja su saksofonininku Petru Vyšniausku, dainininkuSteponu Januška. Pianistas taip pat pasirodo su akademinės muzikos atlikėjais:choru “Aukuras”, Lietuvos nacionalinės filharmonijos styginiųkvintetu, Kauno styginių kvartetu, Kauno kameriniu orkestru ir kt. Su įvairiaiskolektyvais koncertavo Lietuvoje ir Europoje.

Saulius Šiaučiulis – gerai žinomas pedagogas. Nuo 1973 m. dėsto Klaipėdos universitete (anksčiau – Lietuvosvalstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetai; nuo 2002 m. docentas), nuo1997 m. – Eduardo Balsio menų gimnazijoje, 1997-2001 m. dėstė Stasio Šimkaus konservatorijoje. Yra išleidęs mokomosios literatūros: “Džiazo temos improvizavimo studijoms” (I d. 1999, II d. 2003, su CD).

Reiškiasi kaip kompozitorius – yra sukūręs džiazo kompozicijų, muziką Klaipėdos dramos teatrospektakliams “Kruvinos vestuvės”, “Pasaulio gaisras”,”Viskas apie moteris” ir kt., kuria muziką vaikams (dainas, muzikąspektakliams), yra ir Klaipėdos pilies teatro spektaklių aktorius. 1976-1985 m.dirbo Klaipėdos dramos teatro muzikinės dalies vedėju.

 

Maloniai kviečiame visus rugsėjo 22 d. 20 val., sekmadienį, “Menų valgykloje” Daržų g. 18 (buvusi Vydūno mokykla)

 

Klaipedos.info 

(Visited 135 times, 1 visits today)
123456