Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pamatykite ir įvertinkite – Suomiški židiniai iš muilo akmens

Suomiški Tulikivi židiniai ir pečiai iš muilo akmens, jau seniai Europoje vertinami dėl ekonomiškumo bei naudos sveikatai, sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Tulikivi atstovai, Suomiškų židinių salonas „Kad nebūtų šalta“, pristato šią naujovę atvirų durų dienose, kurių metu besidomintys lankytojai gali apžiūrėti, kaip montuojami šie židiniai ir pečiai, paragauti juose keptos duonos bei iš kompetentingų specialistų išgirsti atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Lankytojus stebino Tulikivi židinių ekonomiškumas

Penktadienį, gegužės 4 dieną vykusiame atvirų durų renginyje Tulikivi Suomiškų židinių salone „Kad nebūtų šalta“ (Klaipėda, Bangų g. 22a), besidominčių lankytojų tikrai nestigo. „Jau nuo 11 valandos ryto sulaukėme lankytojų. Rinkosi tie, kurie iš tiesų yra suinteresuoti įsigyti Tulikivi židinį. Smagu, kad atvirų durų diena davė vaisių – žmonės galėjo sužinoti apie šiuos židinius viską“,- įspūdžiais dalijosi Tulikivi židinių salono „Kad nebūtų šalta“ vadybininkas. 

Apsilankę salone „Kad nebūtų šalta“, žmonės neslėpė savo susidomėjimo ir nuostabos. Lankytojai domėjosi, kiek valandų Tulikivi židinys išlaiko šilumą bei kodėl taip yra, kuo jį galima kūrenti bei kokiai kvadratūrai židinys skirtas. Dauguma apsilankiusiųjų tikino, kad atėję čia jie sužinojo tikrai daug naudingos informacijos, kuri nulėmė jų apsisprendimą savo namuose įsirengti būtent tokį židinį – pečių.

„Kadangi aš planuoju įsigyti naują pečių, išgirdęs apie šį renginuką atėjau pasidomėti, koks gi stebuklas yra tie Tulikivi. Sužinojau iš tiesų labai daug ir manau, kad pasinaudosiu galimybe savo seną pečių, esantį Gintaro muziejuje Nidoje, pakeisti į šį modernų, taupų ir gražaus dizaino Tulikivi pečių. Kai kurie modeliai man tikrai labai patiko, nes jie yra stilingi ir įdomūs. Tačiau svarbiausia, kad juose yra įmontuota duonkepė, kurioje galima gaminti maistą. Didžiulis pliusas yra tai, kad šie pečiai ilgai išlaiko šilumą. Įsivaizduokite – net iki 36 valandų! Tai yra tikrai ekonomiška.

Na o pagrindinis dalykas, kuris mane „užkabino“ ir įtikino, kad būtent šio pečiaus man reikia, yra tai, kad dūmas iš pečiaus į kaminą išeina visiškai šaltas.  Man netgi pačiam teko įkišti ranką į dūmtraukį, ir kaip aš nustebau pajutęs, kad tas dūmas, kuris liečia mano ranką, yra gal tik 60 – 70 laipsnių šilumos ar net vėsesnis. Tai yra fantastika! To dar nebuvau matęs ar apie tai girdėjęs. Šis faktas parodo, kad nė viena malka, kūrenama Tulikivi pečiuje, nenueina veltui. Ir šio pečiaus įsigijimo kaštai, manau, tikrai atsipirktų per penketą metų. O nuostabiausia, kad jis yra ilgaamžis!“,- džiaugėsi Lietuvos fotografas bei galerininkas Kazimieras Mizgiris.

Kazimierui antrino kartu apsilankęs draugas: „Atėjęs čia aš sužinojau, kad Tulikivi – tai yra nauja, kas pamiršta sena. Buvo iš tiesų įdomu. Netgi nesitikėjau, kad čia dirbantys specialistai man pateiks tokius išsamius atsakymus. Sužinojau viską, kas mane domina. Išeinu su mintimi, kad dabar teks taupyti, nes noriu šio pečiaus savo namuose“,- prisipažino Kazimiero draugas Antanas Gaidamavičius.

Renginio organizatoriai neslėpė, kad lankytojų susidomėjimas juos džiugina ir skatina plačiau skleisti informaciją apie Suomiškus Tulikivi židinius. „Mes jau treti metai esame Tulikivi atstovai Lietuvoje. Mums puikiai sekasi – juk plečiame ne tik žinių, bet ir klientų ratą. Tad manau, kad ir toliau puikiai gyvuosime. Iki šiol Lietuvos žmonės nebuvo supažindinami su šia naujove, todėl čia Tulikivi židiniai nėra tokie populiarūs kaip Suomijoje. Tačiau mes stengiamės ištaisyti šią klaidą bei kiekvienam lietuviui padėti išsirinkti geriausiai jo poreikius atitinkančią krosnį ar židinį“,- pasakojo salono „Kad nebūtų šalta“ vadybininkas.

Muilo akmuo – gamtos sukurta medžiaga židiniams

Tulikivi židiniai yra pagaminti iš muilo (talkomagnezitas), dar kitaip vadinamo ugnies, akmens. Nuo seno jis yra randamas Suomijoje, Karelijos regione. Skandinavai iš šio akmens gamina krosnis, nes tai yra medžiaga, gamtos sukurta pečiams ir židiniams. Ypatingų savybių dėka ji greitai sugeria šilumą ir ilgai ją išlaiko. Iš muilo akmens pagaminto židinio efektyvumas siekia net iki 87 proc., tad malkų  jo kūrenimui sunaudosite išties nedaug. Be to, Tulikivi židinys tolygiai apšildys visą patalpą – tiek kambario viršų, tiek erdvę prie grindų – kadangi šilumą spinduliuoja visas židinio paviršius ir visomis kryptimis.

Tulikivi židiniai yra ne tik ekonomiški, bet ir draugiški sveikatai. „Kitaip nei metalas ar ketus, muilo akmuo nekaitina oro ir neišdegina deguonies. Taigi oras, esantis Tulikivi židiniu apšildomoje patalpoje, nekenkia sveikatai. Šie židiniai yra viskas, ko reikia šiandieniniam taupančiam žmogui, besirūpinančiam savo sveikata“,- pasakojo įmonės atstovas.

Nespėję apsilankyti jau vykusiame renginyje, kviečiami nepraleisti progos užsukti į atvirų durų dieną, vyksiančią šį šeštadienį, gegužės 12 dieną. Esate maloniai laukiami Tulikivi Suomiškų židinių salone „Kad nebūtų šalta“ (Klaipėda, Bangų g. 22a) nuo 11 val. iki 15 val. Židinys bus montuojamas visą dieną, tad galite užsukti Jums patogiausiu metu.

Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis telefonu – (8 46) 256300. Kiekvienas užsiregistravęs gaus dovanėlę.


 Įgaliotas  atstovas Lietuvoje 

123456