Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Saugumui Klaipėdoje – daugiau dėmesio

Artėjant vasaros sezonui Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas su policijos pareigūnais bei savivaldybės viešosios tvarkos specialistais aptarė viešosios tvarkos ir saugumo užtikrinimą mieste. Policijos pareigūnai jau dabar skiria papildomą dėmesį tiek turistų lankomam senamiesčiui, kruizinių laivų terminalui, tiek miesto parkams, skverams, kitoms viešosioms erdvėms. Kelis kartus per savaitę šiose erdvėse papildomai patruliuoja kinologai su šunimis.

Anot V. Grubliausko, miestui daug investuojant į viešųjų erdvių sutvarkymą, tuo pat metu kyla ir nauji iššūkiai, nes gražiai atrodančios erdvės dar labiau vilioja ir asocialius bei girtaujančius asmenis. Galimybę dažniau patruliuoti tokiose erdvėse policijos pareigūnams riboja ir tam pritaikytų transporto priemonių stoka.

„Automobiliais tokiomis erdvėmis pareigūnai važinėti negali, todėl pasiūliau svarstyti galimybę aprūpinti policiją kitomis priemonėmis. Tai gali būti ir elektriniai dviračiai, ir riedžiai, svarbu, kad priemonės tiktų būtent šiai misijai. Paprašiau, kad policija suformuotų savo siūlymą, kokių transporto priemonių jiems reikėtų siekiant užtikrinti viešųjų erdvių priežiūrą. Manau, kad šį klausimą būtina kuo greičiau spręsti“, – sako V. Grubliauskas.

Šiemet miesto viešosiose erdvėse atsiras ir daugiau vaizdo stebėjimo kamerų. Jos pradės veikti Gedminų take, o antroje metų pusėje planuojama įrengti dar 38 vaizdo stebėjimo kameras, kurios bus išdėstytos įvairiose miesto vietose, įskaitant ir rekonstruotą Žardininkų aikštę. Šiuo metu mieste veikia apie 60 kamerų. Meras pabrėžė, kad labai svarbu ne tik stebėti kameromis viešąsias erdves, bet ir reaguoti į matomus pažeidimus, įvykus incidentui identifikuoti ir nustatyti kaltininkus.

Aptarta ir naktinio triukšmo senamiestyje problema. Vienas iš triukšmo šaltinių – kelių eismo taisyklių nesilaikantys taksi vairuotojai, kurie nepaisydami sustoti draudžiančių ženklų, Žvejų gatvėje, zonoje ties gyvenamaisiais namais, laukia iš šalia esančių barų išeinančių klientų, neretai tai daroma ir užvestais automobilių varikliais.

„Aptarėme galimybę, kad taksi automobiliams naktimis reikėtų užtikrinti galimybę stovėti Žvejų gatvės pradžioje, ties Dramos teatro tarnybiniu įėjimu. Tai alternatyva tam, kai automobiliai pastatomi gyventojams po langais ir paliekami valandai, kelioms valandoms ar net per naktį pykdo gyventojus. Tai spręstinas klausimas ir tikiuosi, kad, sutelkus pastangas, jis bus išspręstas“, – teigė meras.

Vytautas Grubliauskas
Klaipėdos miesto savivaldybės meras

(Visited 22 times, 1 visits today)
123456