6 C
Klaipėda
2024 / 03 / 29

Sužadėtiniai Viktorija Šaulytė ir Julius Mocka apie poilsio svarbą sveikatai: „Tai išbandėme pirmą kartą“

Ar jau skaitėte?

Viktorija Šaulytė ir Julius Mocka.

Realybės šou susipažinę ir įsimylėję stilistė Viktorija Šaulytė ir grafikos dizaineris, sportininkas Julius Mocka kartu džiaugiasi jau ne vienerius metus trunkančia draugyste. Praėjusių metų pavasarį susižadėjusi pora jau planuoja vestuvių šventę, tačiau ieškodami ramybės nuo kasdienių rūpesčių, įkvėpimo ir naujų potyrių, visą tai atrado sanatorijoje.

- Reklama -

Charizmatiški ir visada geros nuotaikos kupini sužadėtiniai Viktorija Šaulytė ir Julius Mocka neslepia, jog jie mėgsta atrasti vis kažką naujo, išbandyti dar nebandytus dalykus. Tai ne tik suteikia kasdienybei naujų įspūdžių ir spalvų, bet ir praturtina vidinį pasaulį. Šiandien, TV8 televizijos laidoje „Sveikatos medis“ mylimieji papasakos apie savo pirmuosius potyrius, patirtus apsilankius „Eglės sanatorijoje“ bei poilsio ir ramybės svarbą sveikatai ir kūrybai.

Kuomet buvo filmuotas šis laidos siužetas, niekas dar nežinojo, jog pasaulį sukaustęs COVID-19 virusas pasieks ir Lietuvą, dėl ko teks visoms sanatorijoms užverti duris. Tačiau jau nuo birželio 1 d. „Eglės sanatorija“ Birštone ir Druskininkuose vėl pasitiks poilsiautojus, džiugiai kviesdama pasirūpinti sveikata, stiprinti imunitetą, aktyviai judėti ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Šią sanatoriją žinoma sužadėtinių pora Viktorija Šaulytė ir Julius Mocka išbandė pirmą kartą ir atvyko čia tiesiog vedini smalsumo.

„Niekada nesam buvę sanatorijoje, o visada yra noras išmėginti kažką kito ir grįžti prie to ką duoda gamta. Aš manau, kad vidinė sveikata, jeigu ja rūpiniesi, suteikia ir minčių, ir kūrybos, ir grožio, nes viskas kas viduje – atsispindi ir išorėje. Mes kiekvienas esame skirtingai pavargęs, todėl norisi poilsio, kuris nebūtų tik atsigulimas ir masažas, o pasilepinimas individualiai priskirtomis specialiomis procedūromis, ką sanatorija ir duoda“, – laidoje pasakos stilistė Viktorija Šaulytė.

Gero ir teisingo poilsio svarbą supranta ir Viktorijos sužadėtinis Julius Mocka. Daug metų kikbokso sportu užsiimantis vyras tikina, kad fiziškai išsekintam kūnui dažnai neužtenka įprastinio poilsio ir norint tinkamai juo pasirūpinti, tenka ieškoti rimtesnių priemonių, procedūrų. O ir naujai vyro veiklai – grafiniam dizainui – taip pat reikia įkvėpimo, kurį galima pasisemti iš ramybės ir gamtos.

„Kadangi dirbu per keletą sričių, pavargstu tiek fiziškai, tiek protiškai, todėl toks atvažiavimas į sanatoriją, pabuvimas gamtos apsuptyje duoda regeneraciją kūnui, mintims, atsiranda kūrybinio polėkio ir energijos. Norisi gilesnio potyrio, procedūrų, kurios padėtų atgauti jėgas. Naujas potyris buvo išbandžius deguonies kokteilį su žolelių papildymu, o taip pat labai patiko darbas su kineziterapeutu, nes turiu tam tikrų įsisenėjusių traumų, todėl buvo smagu išgirsti kito specialisto nuomonę, sulaukti pagalbos“, – įspūdžiais dalinsis Julius.

- Reklama -

Nors daugeliui sanatorijos asocijuojasi su ligų gydymu, tačiau šiandien jos svečius pasitinka pakeitusios savo veidą. Čia gausu programų, skirtų greitam jėgų atsistatymui, savaitgalio poilsiui, pramogų vaikams. „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai, fizinės medicinos ir reabilitacijos psichoterapeutas gyd. Arvydas Balčius užtikrina, jog sanatorijos veikla atnaujinama griežtai vadovaujantis vyriausybės nustatytomis taisyklėmis, paviršiai yra reguliariai dezinfekuojami, patalpos vėdinamos ir visas personalas atkakliai dirba, jog sanatorijos klientams būtų užtikrintas saugumas dėl COVID-19 viruso.

„Sanatorijoje užtikriname ne tik poilsiautojų saugumą, bet ir individualiai parenkamas programas. Atvykus į sanatoriją, klientas patenka pas gydytoją, jis įvertina jo būklę, gretimus susirgimus ir atsižvelgia į tai, skirdamas procedūras. Visos mūsų procedūros, ką mes darome ir gydome, yra paremtos natūraliais gydomaisiais faktoriais. Pagrindinis procedūrų šaltinis yra vanduo: į jį per dieną pateksite tris-keturis kartus: baseinai, vonios, purvai, povandeniniai masažai“, – pasakos „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai gyd. Arvydas Balčius.

Grožis, harmonija ir mada yra neatsiejami nuo žinomos stilistės ir tinklaraštininkės Viktorijos Šaulytės kasdienybės. Tačiau pasak moters, jog galėtum jaustis gražus išorėje, turi jaustis gražus viduje. Viktorija džiaugiasi, jog sanatorijoje galima rasti balansą, kurio kartais taip trūksta tarp kasdienių rūpesčių.

„Žmogui reikia balanso, o sanatorijoje yra ir sveikatinimasis, ir poilsis. Gali pasivaikščioti, pagulėti, ta pati gamta ne tik procedūrose, bet ir lauke, suteikia stiprybės. Norisi sustiprinti imuninę sistemą, kas pilnai nepavyksta išgėrus tik vitaminų. Išbandžiau mineralinę vonią ir povandeninį masažą, kurio poveikis daug stipresnis nei paprasto masažo. Tačiau smagiausias potyris buvo inhaliacija su bičių pikiu. Buvo įdomu išmokti perprogramuoti savo kvėpavimą. Būdamas sanatorijoje tu žinai, kad tavim pasirūpins, jog pačiam būtų geriau. Nereikia net keliauti į užsienį, nes viskas yra čia. Net SPA iškeisčiau į poilsį sanatorijoje“, – laidoje „Sveikatos medis“ atviraus Viktorija.

- Reklama -

Miokardo infarkto suvaldymas – atsakingai vartojami vaistai ir žaibiška pagalba

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis širdies ligos kasmet nusineša 17 mln. gyvybių ir tai sudaro trečdalį visų pasaulio žmonių mirčių. Pagal mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų skaičių Lietuva užima vieną pirmųjų vietų Europoje. Pagrindinė mirties priežastis – miokardo infarktas.

„Lietuvos kardiologų draugija kelia klausimą – kodėl Lietuva, turėdama visus prieinamus vaistus, prevencijos programą, vis dar yra paskutinėje vietoje pagal tai, kad mes neapsaugome savo žmonių nuo ankstyvų mirčių. Atrodo, kad labai svarbūs yra mitai apie vaistų pašalinį poveikį. Mūsų daugelis žmogų galvoja, jog vaistų, kurie sumažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, nereikia vartoti visą laiką ir darydami šią klaidą, patys sau sukelia miokardo infarkto riziką“, – laidoje teigs Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė, prof. dr. Jelena Čelutkienė.

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – išskirtinė padėka laidos sielai, gydytojai Irenai Pivoriūnienei

Julius Mocka.

Šiandien laidos „Sveikatos medis“ rubrikoje „Ačiū, daktare“ paskutinės septintojo sezono pabaigos proga padėka iš visos laidos kūrybinės komandas, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir žinomų šalies gydytojų lūpų keliaus legendinei televizijos žvaigždei, sveikos gyvensenos ambasadorei, daktarei Irenai Pivoriūnienei.

Prieš 40 metų, Lietuvos televizijos vadovybė, remdamasi Australijos televizijų pavyzdžiu, nutarė kurti profesionalias temines laidas. Taip Lietuvoje atsirado laida pavadinta „Sveikata“, o ją vesti buvo patikėta VU Medicinos fakultetą baigusiai Irenai Pivoriūnienei.

Per ilgametę Irenos Pivoriūnienės patirtį užgimė ne viena stipri draugystė, tad laidoje gražiausiais žodžiais apie Ireną dalinsis žinomi šalies medikai: VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto, Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. habil. dr. Rimantas Stukas, NVI krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjas prof. habil. dr. Valerijus Ostapenka, VUL Santaros klinikų II Pilvo chirurgijos skyriaus abdominalinės chirurgijos gydytojas Anatolijus Ostapenka, Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė, gydytoja kardiologė prof. dr. Jelena Čelutkienė, LSMU rektorius, Kardiologijos klinikos vadovas, gydytojas kardiologas, akademikas prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, LSMUL Kauno klinikų Kardiologijos klinikos išeminės širdies ligos skyriaus vadovė, gydytoja kardiologė prof. dr. Olivija Gustienė bei LSMUL Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas, gydytojas kardiochirurgas prof. dr. Rimantas Benetis.

Laida „Sveikatos medis“ jau skaičiuoja septintą sėkmingą sezoną ir visa tai – Irenos Pivoriūnienės dėka, jos užsidegimu ir neblėstančiomis idėjomis. Didelį „ačiū“ daktarei taria ir laidos kūrybinė komanda, siųsdama gražiausius žodžius ir linkėjimus.

„Kai prieš kelerius metus susipažinome su Irena, tikrai neturėjau minties, jog užgims toks nuostabus, ilgalaikis, visuomenei tikrai reikalingas, šviečiamasis projektas apie mediciną. Kaip mėgstu sakyti, Irena yra mūsų laidos širdis, pagrindinis organas, atsakingas už viso kūno sveikatą“, – padėka dalinsis „Sveikatos medis“ prodiuserė Vaida Skaisgirė.

Apie sanatorijų veiklą, poilsio svarbą ir gamtos gydomąsias savybes, kaip teisingai padėti miokardo infarkto ištiktam žmogui ir suteikti pirmąją pagalbą bei gražiausi žodžiai laidos sielai gyd. Irenai Pivoriūnienei – paskutinėje septinto sezono laidoje „Sveikatos medis“ jau šiandien, 15 val. per TV8 televiziją.

Septintąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugina savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

- Reklama -

Kaip išsirinkti sodybą savo vestuvėms?

Senovę menanti sodyba yra puiki idėja vestuvių temai. Jį sieja draugiškas asociacijas ir, svarbiausia, ji asocijuojasi su gamta. Jaunos poros vis dažniau siekia istoriją primenančių akcentų, nes tai – grįžimas prie to, kas tikra,...

Atsargų valdymas įmonėje – prasmė ir būtinumas

Atsargų valdymas yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinių įmonių iššūkių. Tinkamas požiūris į šią veiklos sritį turi tiesioginės įtakos ne tik įmonės veiklos likvidumui, bet ir jos gebėjimui patenkinti klientų lūkesčius ir pasiekti konkurencingumą rinkoje....

Vyriška odinė rankinė per petį: praktiška ir patogu

Kiekvienas vyras savo spintoje turėtų turėti keletą privalomų aksesuarų - tai patvirtins dauguma dailiosios lyties atstovių. Peteliškė, kaklaraištis ar rankogalių sagos yra klasika, tačiau yra ir kasdienių aksesuarų, pavyzdžiui, kuprinės ir vyriškos rankinės per...

Kaip tinkamai pasiruošti kelionėms į Europą?

Svajojate apie patogią ir pigią kelionę į Vokietiją, Belgiją ar Olandiją, bet nelabai žinote, kur tokią kelionę rasti? O kelionės pasiruošime svarbiausias etapas – tinkamas transporto susiradimas. Turėdami gana platų pasirinkimą pasiūloje, pradedame ieškoti...

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą antivirusinę programą

Antivirusinis produktas yra programa, skirta aptikti ir pašalinti virusus ir kitą kenkėjišką programinę įrangą iš jūsų kompiuterio. Kenkėjiška programinė įranga – tai kodas, galintis pakenkti jūsų kompiuteriams, bei juose esantiems duomenims. Įrenginiai gali būti...

Kineziterapeutai – sporto ir reabilitacijos specialistai

Fizinis aktyvumas pastarosiomis dienomis drastiškai išaugo siekiant išlaikyti sveiką gyvenimo būdą. Dauguma žmonių renkasi sportą, o ne mankštą. Sportas yra dviprasmiškas sveikatai, turintis ir teigiamą, ir neigiamą poveikį. Tai pirmiausia pagerina fizinę kūno būklę,...

Įmonių steigimo eiga

Prieš kuriant įmonę, labai svarbu atlikti išsamų rinkos tyrimą ir analizę. Tai apima tikslinės rinkos nustatymą, konkurentų analizę ir galimos prekės ar paslaugos paklausos įvertinimą. Atlikdami išsamų tyrimą, verslininkai gali įgyti vertingų įžvalgų apie...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Belaidė apsaugos sistema: kaip ji gali sumažinti vagystės riziką?

Šiuolaikiniame pasaulyje verslo ir namų apsaugos sistemos tapo neatsiejama apsaugos nuo vagysčių, vandalizmo ir kitos nusikalstamos veiklos dalimi. Tobulėjant technologijoms, apsaugos sistemos išsivystė į kameras, signalizacijas, prieigos kontrolės sistemas ir kitas pažangias funkcijas. Be investicijų...

Ar ekologiškos arbatos tinka kiekvienam?

Lietuvoje žmonės nuo seno rinko vaistažoles ir jas džiovino. Kiekviena mama ir moteris žinojo pievoje augančių gėlių pavadinimus ir žinojo nuo kokių negalavimų ar ligų jos gali padėti. Šis žinojimas ir amatas buvo perduodamas...