Aktualu tiems, kurie leidimą dalyvauti viešajame eisme sustabdė maksimaliam 1 metų terminui

0
209

automobilio-rakteliai2015 m. rugsėjo mėn. baigsis daugelio transporto priemonių valdytojų (savininkų) pasirinktas maksimalus 1 metų terminas, iki kurio pernai savo iniciatyva jie sustabdė transporto priemonės leidimą dalyvauti viešajame eisme (toliau – leidimo sustabdymas).

Valstybės įmonė „Regitra“ (toliau – įmonė) informuoja, kad įmonė šį terminą nemokamai pratęsia, papildomai pridedant dar 2 metus, nes nuo 2014 m. lapkričio 14 d., įsigaliojus įstatymui*, įteisinta galimybė stabdyti leidimą ilgesniam laikotarpiui – maksimaliai trejiems metams.

Sustabdymas tokiu pat būdu bus pratęstas visoms transporto priemonėms, kurių leidimą dalyvauti viešajame eisme maksimaliam 1 metų terminui jų valdytojai sustabdė iki 2014 m. lapkričio 14 d.

Pareiškėjams dėl šio pratęsimo kreiptis į VĮ „Regitra“ nereikia. Informaciją apie šį pratęsimą VĮ „Regitra“ viešai skelbia svetainėje regitra.lt (asmeniniai pranešimai gyventojams apie tai nebus siunčiami).

Jei asmuo nepageidauja, kad leidimo sustabdymas būtų pratęstas ir nori su transporto priemone dalyvauti viešajame eisme, tereikia pasirūpinti, kad būtų atlikta jos privalomoji techninė apžiūra ir kad ji būtų apdrausta privalomuoju draudimu**.

VĮ „Regitra“ duomenimis, pernai 22 483 fiziniai ir juridiniai asmenys savo iniciatyva sustabdė iš viso 31 888 transporto priemonių leidimą dalyvauti viešajame eisme maksimaliam 1 metų terminui.

*Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo Nr. VIII-2043 27 straipsnio pakeitimo įstatymas.
** Transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas.
http://www.regitra.lt/lt/naujienos/transporto_registravimas/aktualu_tiems_kurie_leidima_dalyvauti_viesajame_eismel_sustabde_maksimaliam_1_metu_terminui

Laimutė Užupė
VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė