Druskininkai vilioja nepatirtais skoniais iš Artimųjų rytų: „Baba ganoush” ir „Taboulleh”

0
33

rps20151018_075607Druskininkų širdyje, Vilniaus alėjoje 8, duris atvėrė Artimųjų rytų įkvėptas restoranas „Toli Toli“. Jo atmosfera ir valgiai persmelkti Palestinos prieskoniais, kuriuos į Druskininkus parvežė po šią šalį keliavusi restorano direktorė Indrė Armalytė.

„Restoraną pavadinome „Toli Toli“, nes kiekviena interjero detale, nuotrauka ir maistu – bandome pasakoti istoriją. Restorano sienas papuošėme Palestinoje ir Lietuvoje darytais kadrais, o valgiaraštį papildėme lietuviui dar gerai nepažintais Artimųjų rytų skoniais. Svečioje šalyje vietiniai žmonės buvo itin svetingi ir vaišingi, tad nuolat kvietėsi į namus prie gausiai maistu nukrauto stalo, dosniai dalinosi valgiu bei atskleidė receptų paslaptis. Visa tai parsivežėme į Lietuvą ir į ramų Druskininkų gyvenimą įmaišėme gardžiausių Palestinos skonių“, – pasakoja restorano „Toli Toli“ direktorė fotografė Indrė Armalytė.

Neįprasti valgiai

Čia atvykti privalo humuso mėgėjai. Jis gaminamas iš avinžirnių, kurie sumalami iki kreminės masės ir pagardinami citrinos sultimis, Tahini pasta bei kmyniniu kuminu. Į meniu nepamiršta įtraukti ir falafelių, baklažanų užtepėlės „Baba ganoush“, petražolių, pomidorų ir bulguro kruopų salotų „Tabbouleh“.

Restorano svečiams patiekiamas maistas iš šviežių, natūralių ir kuo mažiau perdirbtų produktų. Siekiant gaminti kuo sveikesnius valgius, atsisakyta skonio stirpiklių, sultinio kubelių, mikrobangų krosnelės. Restorano siekiamybė – šviežumas, o gaminant stengiamasi naudoti kuo daugiau daržovių, ankštinių ir grūdinių kultūrų, šiek tiek mažiau žuvies ir mėsos. Gyvulinės kilmės produktai itin kruopščiai atrinkti ir atvežti iš ekologiškų Dzūkijos ūkių. Uogos ir grybai surinkti iš Varėnos miškų, kurių gėrybėmis pagardinami „Toli Toli“ valgiai. Restorano svečiai kviečiami pasivaišinti kavos gurmanų „Crooked Nose and Coffee Stories“ atrinkta kava, tuo tarpu ne vienas valgis čia gardintas šviežiu riešutų sviestu iš dviejų draugių įmonės „Sviestas sviestuotas“. Čia galima paskanauti ir natūralių, kokybiškų, pagal itališkus receptus gamintų „Sweet Morello“ ledų.

Istoriją pasakoja kėdės ir sienos

Palestinos prieskonį galima pajusti ne tik „Toli Toli“ valgiaraštyje, juo persmelktas ir jaukus restorano interjeras. Istoriją apie kelionę po Artimuosius rytus galima išvysti ant restorano sienų kabančiose Indrės darytose nuotraukose. „Toli Toli“ jaukumą kurti padėjo ir draugai, vieni jų, pavyzdžiui, iš natūralaus medžio pagamino stalus, šviestuvus bei žvakides. Unikalias „Toli Toli“ lėkštes ir puodelius su meile kūrė žymi keramikė Simona Kaunaitė. Antrą gyvenimą restorane atrado ir artimųjų dovanotos kėdės. Jos buvo restauruotos, todėl yra savitos ir visos skirtingos.  Visa tai restorane sukūrė naują, pikantišką atmosferą Druskininkų gyventojams ir svečiams, kur jie gali gardžiai ir įdomiai papusryčiauti, pietauti ar atsikvėpti po darbų ar poilsio dienos vakare. 26 sėdimų vietų, dviejų salių, 73 kvadratinių metrų restorane vietos ras kiekvienas norintis jaukiai praleisti gražų vakarą su šeima, draugais ar mylimuoju.