Klaipėda vilioja kruizinių laivų turistus

0
30

Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste jau įpusėjo kruizinės laivybos sezonas. Į uostą jau buvo atplaukęs 21 kruizinis laivas. Dešimtyje iš jų plevėsavo Bahamų vėliava, keturiuose – Portugalijos, dvejuose Italijos ir Maršalo salų, po vieną Vokietijos ir Suomijos. Kruizinių laivų ilgis vyravo nuo mažiausio 133 metrų ilgio „Seabourn Pride“ laivo iki 290.20 metrų „Costa Pacifica“, kuriame talpinama iki 4000 keleivių. Įdomu, ar prisišvartavę turistai išlipa apsižvalgyti Klaipėdos mieste, ar augina turizmą uostamiestyje.


Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė pažymi, jog mūsų krante, išlipančių turistų skaičius priklauso nuo ekskursijų pardavimo laive. Turisto apsisprendimą pasirinkti ekskursiją lemia tai, kuom jis domisi, iš kokios šalies yra atplaukęs, kokius kelionės tikslus turi. Laivų, nesiekiančių 200 metrų ilgio, keleiviai ekskursijas paprastai užsisako. Pavyzdžiui, iš vokiečių laivo apsižvalgyti mieste išlipa 80-90 procentų turistų. Didesnio negu 200 metrų laivo turistai ekskursijas Klaipėdoje renkasi rečiau – apie 60  proc. jomis susidomi, likusieji patys mėgina pažinti miestą arba lieka laive. Pasak Romenos Savickienės, kiekvienas atplaukęs laivas yra individualus, netgi tas pats laivas, dar kartą sugrįžęs į uostą, atplukdo visiškai skirtingus žmones, todėl sunku numatyti, koks bus ekskursijų ir paslaugų pardavimas.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės teigimu, kruizinio laivo turistas yra visiškai kitoks negu įprastas turistas. Kruizinis turistas lanko keletą šalių, švartuojasi keliuose uostuose. Viename mieste svečiai neužsibūna ilgiau nei pusdienį (6-8 valandas). Vienintelis uostas Baltijos regione, kuriame turistai lieka ilgesniam laikui – tai Sankt Peterburgo uostas, kuriame praleidžiama apie dvi paras.

„Turizmo agentūros atlieka milžinišką darbą. Kruizinio turisto ekskursijos maršrutas būna apskaičiuotas sekundžių tikslumu. Atstumas iki miesto suskaičiuojamas ne tik metrais, bet ir žingsniais – numatomas kiekvienas lipimas į kalniuką, iš anksto žinoma, kad bus 515  laiptelių, 500 žingsnelių, pasisukimas į kairę. Verslininkai kartais skundžiasi, jog grupė turistų praeina pro parduotuvę ar kavinę ir pas juos neužsuka. Iš tiesų jie neužeina dėl to, kad į jų kelionės maršrutą tai nėra įtraukta. Netgi prieš įeinant į turizmo ir kultūros informacijos centrą gidas pasako: „4 minutės“ ir žiūri, kad nei vienas nevėluotų, nesujauktų ekskursijos maršruto laiko. Kruizinis laivas nėra įpareigotas laukti pavėlavusio turisto. Pasitaiko atvejų, kai laivas išplaukia, o turistas lieka uostamiestyje. Tuomet jau jis pats turi sugalvoti, kaip pasivyti laivą ar kur apsistoti,“ – kruizinių laivų turistų ypatybes atskleidžia Romena Savickienė.          

 

Gintarė Valuckytė

Griežtai draudžiama www.klaipedos.info paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti aktyvią www.klaipedos.info nuorodą kaip šaltinį. 

 

 

Klaipėdos.info