Klaipėdos pareigūnai neduoda ramybės

0
28

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų, kurie Klaipėdos mieste platino narkotines (psichotropines) medžiagas.


           Tyrimo metu policijos pareigūnai sulaikė 8 asmenis, dar viena įtariamoji nusikalstamos veikos padarymo metu jau atliko bausmę Panevėžio pataisos namuose.
            Teisėsaugininkų duomenimis, 3 kaltininkai yra susiję su organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis.
            Įtarimai dėl 21 nusikalstamos veikos padarymo, taip pat ir dėl kvaišalų platinimo dideliais kiekiais, įteikti 6 minėtų medžiagų platintojams.
            Neteisėtu disponavimu narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis be tikslo jas platinti įtariami dar 3 asmenys.
            Įtariamieji sulaikyti per 2010 m. birželio-lapkričio mėn. ONTB pareigūnų atliktą tyrimą.
            Įtariama, kad kaltininkai platino kokainą, heroiną, narkotinius ir psichotropinius vaistus, kanapes ir jų dalis. Du kaltininkai įtariami platinę heroiną dideliais kiekiais.
            Nustatyta, kad, pristatant vieną įtariamąjį į policijos komisariatą už valstybės tarnautojo papirkimą, jis policijos automobilio galinėje sėdynėje paslėpė lankstinuką su heroinu.
            Jo bendrininkas perduodavo didelius kvaišalų kiekius kitam platintojui, palikdamas jas šiojo pašto dėžutėje.
            Kitas įtariamasis sulaikytas po to, kai pasikėsino išsiųsti pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekančiai nuteistajai siuntinį su mobiliojo ryšio SIM kortelėmis ir mobiliojo ryšio telefono akumuliatoriaus įkrovikliu, kuriame buvo paslėpta heroino.
            Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroro sprendimais apribotos kaltininkų nuosavybės teisės į beveik 9 000 Lt ir automobilį „BMW 525“ (vertą 26 000 Lt).
            2 kaltininkai jau atlieka laisvės atėmimo bausmes už kitus nusikaltimus, dar 4 suimti, likusiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.
            LR BK 260 str. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis arba dideliais jų kiekiais turint tikslą platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 10 metų.

Praneša Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

 

Klaipėdos.info