Kokybiška lova – sveikatai ir poilsiui

0
33

Žmogus vidutiniškai pramiega net trečdalį savo gyvenimo, todėl lovos miegamojo kambariui pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių ir daugiausiai dėmesio reikalaujančių pasirinkimų. Kaip nesuklysti ir į ką atkreipti dėmesį, kuriant miego erdvę, pataria „Miego centras“.

Dvigulė lova – populiariausias pasirinkimas

Nesvarbu, lovoje miega vienas ar du žmonės, dvigulė standartinio dydžio (160x200cm) lova yra dažniausias pasirinkimas. Lovos dydis gali varijuoti nuo 140x200cm iki 180x200cm arba pasirinktinai pagal asmeninius poreikius, tačiau standartinio dydžio lova užtikrina kokybišką dviejų žmonių poilsį, o kainuoja net 20 % mažiau nei karališko dydžio lova (180x200cm).

Viengulės yra populiariausios lovos vaikams ir jaunuoliams bei vyresniojo amžiaus žmonėms. Tokios lovos dydis dažniausiai yra 90x200cm, tačiau gali kisti pagal asmeninius miegančiojo įpročius (100x200cm, 120x200cm). Pagrindinis skirtumas tarp viengulės lovos vyresniojo amžiaus žmonėms ir lovos jaunuoliams – lovos aukštis: pirmajai grupei rekomenduojama aukštesnė lova – 55–65cm aukščio, tam, kad būtų lengviau į lovą įlipti arba iš jos išlipti, nereikėtų stipriai lankstytis, o keliai būtų patogioje padėtyje. Lovos paaugliams gali būti 45–50cm aukščio, nes jos dažnai atstoja ir sėdimųjų baldų funkcijas.

Visas dėmesys – atskiriems elementams

Nesvarbu, ieškote lovos viengulės ar lovos dvigulės, svarbiausia – atskiros lovos detalės: lovos karkasas, lovos grotelės, lovos rėmai ir, be abejo, lovų čiužiniai. Karkasas ir rėmai privalo būti pagaminti tik iš kokybiškų medžiagų: medienos, metalo arba kitų, o svarbiausia, kad jie būtų tvirti ir lengvai prižiūrimi.

Tačiau svarbiausi elementai yra grotelės ir čiužinys, nes tik jie užtikrina švarią, ergonomišką, patogią ir ilgaamžę miegamojo lovą. Groteles reikia rinktis ypač kokybiškas, geriausiai įleidžiamas medines, nes jos yra vienas iš pagrindinių čiužinio ilgaamžiškumo rodiklių: užtikrina čiužinio ventiliaciją, drėgmės išgarinimą, taip pat patogią viso kūno, ypač apatinės nugaros dalies ir juosmens padėtį miego metu. Papildomam komfortui, išskirtinai vyresnio amžiaus žmonėms, galima rinktis motorizuotas groteles, kurios yra valdomos specialiu distanciniu pulteliu: miegantysis gali reguliuoti kojų ir galvos padėtį, taip sumažinti kojų tinimą ir kitus nusiskundimus.

Čiužinys yra esminė miego erdvės detalė, kurios pagrindinė funkcija – suteikti atramą ir išlaikyti miegančiojo kūną patogioje padėtyje. Galimos lovos su čiužiniais, kurie yra vartomi, modernūs, ilgiau tarnaujantys, lengvai prižiūrimi, o, esant reikalui, nesunkiai pakeičiami. Yra lovų su pritvirtintais rėminiais čiužiniais, kurie pigiau kainuoja, bet greičiau susidėvi ir juos sunkiau pakeisti. Tokius čiužinius, kaip ir įvairias tachtas, kušetes rekomenduojama naudoti su antčiužiniais. Šiandien yra galimybė išsirinkti patogų spyruoklinį, poliuretaninį ar lateksinį čiužinį, kuris išpildys gero miego poreikius, teisingai parems kūną kiekviename taške. Būtent šie kriterijai yra svarbiausi, kai ieškomos lovos dvigulės su čiužiniais poroms, ypač, kai poroje yra skirtingų svorių asmenys. Tada galima rinktis čiužinį, kuris susideda iš skirtingo kietumo branduolių, sudėtų po vienu užvalkalu.

Lova su patalynės dėže – taupantiems vietą

Dažnai žmonės, ypač gyvenantys butuose, susiduria su daiktų laikymo problema: neturi, kur laikyti retai naudojamus daiktus, nesezoninius drabužius, patalynę ir panašiai. Tokiais atvejais lovos su patalynės dėže – tikras išsigelbėjimas. Lovos gamybos metu baldžiai gali pagaminti bet kokio dydžio ir tipo miegamojo lovą su patalynės dėže, kurioje galima sutalpinti net vidutinio dydžio kelioninį lagaminą per jo aukštį, arba stalčiais, kurie tinkamesni erdvesniems miegamiesiems, nes jiems atidaryti reikia daugiau vietos šalia lovos. Šiandien populiariausias pasirinkimas – miegamojo lovos dvigulės su patalynės dėže, kuri yra pakeliama iš lovos galo.

Šiuo metu, kai lovų gamyba yra tokia pažangi, galima džiaugtis kokybišku poilsiu ypač ergonomiškoje ir higieniškoje miegamojo lovoje, o dėl šiuolaikinių technologijų nebūtina vykti į didžiuosius Lietuvos miestus įsigyti lovą Vilniuje arba Kaune, bet ir nusipirkti lovą internetu. Svarbu žinoti, kad tik kokybiška lova užtikrins gerą poilsį kūnui ir sielai, bei padės išsaugoti sveikatą. Būtent dėl šių priežasčių verta investuoti į miegamojo lovą.