Lietuva siūlo kurti konteinerinio traukinio maršrutą Kaliningradas–Klaipėda–Minskas–Maskva

0
86

 

Siekdama skatinti krovinių vežimą tarp Europos ir Azijos tranzitu per Lietuvą, Susisiekimo ministerija kviečia rytų kaimynus kurti konteinerinio traukinio maršrutą Kaliningradas–Klaipėda–Minskas–Maskva su galimybe pratęsti jį iki Kazachstano ir Kinijos vakarinės dalies.

Susisiekimo viceministras Arūnas Štaras, pristatydamas šią iniciatyvą šiandien Maskvoje vykstančioje konferencijoje „TransRusija 2011“, pasiūlė surengti penkių valstybių – Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano ir Kinijos – ministrų susitikimą ir jame plačiau aptarti tokio tarptautinio transporto koridoriaus kūrimo klausimus.

„Skatindami krovinių vežimą sausuma tarp Europos ir Azijos, turime sukurti efektyviai veikiantį transporto koridorių, užtikrinantį konkurencingas ir ekologiškas transportavimo sąlygas. Vienu iš privalumų galėtų tapti optimalus Europos Sąjungos ir NVS sienos kirtimo geležinkelių transportu modelis, sienos kirtimo procedūroms sugaištant tik 30 min.“, – sakė viceministras A. Štaras.

Kviesdamas bendradarbiauti suinteresuotas valstybes, viceministras A. Štaras pabrėžė Lietuvos siekį integruotis į transporto ir logistikos grandinę, jungiančią Europą ir Aziją, bei tapti efektyviais logistikos vartais tarp abiejų žemynų, praneša LR Susisiekimo ministerija.

 

 

 

Kaipėdos.info