Patarimai, kaip įsirengti jaukų skaitymo kampelį kieme

0
42
Skaitymas lauke. Nuotrauka Adrienn iš Pexels.

Net neabejojame, jog Jūsų kiemas yra pritaikytas įvairiems užsiėmimams: griliui, pramogoms su draugais ar žaidimams su vaikais, bet pats geriausias dalykas, kurį čia galite daryti, tai atsipalaiduoti. Idealiausias būdas tai padaryti – pasiimti gerą knygą. Jei kambaryje turite jaukų skaitymo kampelį, tokį patį galite susikurti ir savo kieme – tereikia vadovautis šiais keliais paprastais patarimais.

Raskite ypatingąją vietą

Gerai apžiūrėkite savo kiemą ir pasistenkite surasti tokią vietą, kurioje netrukdomi galėtumėte atsipalaiduoti. Toliau nuo triukšmo, vaikų linksmybių, kur niekas Jūsų taip greit nesurastų ir neužkalbintų. Užduotis tikrai ne pati lengviausia, tačiau praktiškai kiekviename kieme yra nedidelis kampelis, idealiai atitinkantis visus šiuos reikalavimus – jei ne, teks pasitelkti šiek tiek kūrybiškumo, jog sukurtumėte jį patys.

Papuoškite šią erdvę

Tam, kad Jūsų skaitymo kampelis būtų jaukus, reikia pasirūpinti dekoracijomis, kurias kieme geriausiai atstoja įvairūs žaliuojantys ar žydintys augalai. Ypatingai patariama rinktis kvapnias, spalvingas gėles, kurios atpalaiduojančią atmosferą kurs ne tik žavia išvaizda, bet ir viliojančiais aromatais. Tačiau jei norisi, šiam kampeliui drąsiai galite pritaikyti ir bet kokias kitas lauko dekoracijas ar netgi kambario puošmenas – svarbiausia, jog šioje zonoje gerai jaustumėtės Jūs patys.

Pasirinkite patogią sėdėjimo vietą

Tai – bene pati svarbiausia užduotis, nuo kurios priklausys ir Jūsų komfortas. Alternatyvų šiuo atveju gali būti pačių įvairiausių, tačiau tam, kad paieškos būtų paprastesnės, pirmiausia reikėtų įvertinti Jūsų skaitymo kampelio dydį.

Kai jis pakankamai nedidelis, reikėtų paieškoti kompaktiškesnių baldų: jei nesinori rinktis kėdės, ją puikiai gali atstoti minkštas krėslas ar lengvai pastatomas sėdimas hamakas – tiesa, tuomet bus reikalingas ir hamako stovas. O jeigu Jums pasisekė ir savo skaitymo oazei galite skirti daugiau vietos, galite rinktis pačias įvairiausias sėdėjimo vietas: tai gali būti ir didelė sofa, ir platus gultas, ir atpalaiduojančios sūpynės.

Sukurkite šešėlį

Tam, kad skaitymas lauke iš tiesų būtų malonus, labai svarbu pasirūpinti, jog tai daryti galėtumėte šešėlyje. Lengviausias kelias tai padaryti – skaitymo kampelį įsirengti tarp medžių ar prie namo, tačiau jeigu tokios galimybės nėra, papildomai reikėtų įsigyti skėtį. Atkreipkite dėmesį, jog kai kurie gultai ar kiti sėdėjimui skirti baldai iš karto turi sumontuotus stogelius – jie taip pat padės išspręsti šešėlio klausimą.

Pasirūpinkite apšvietimu

Jei skaityti mėgstate ne tik dieną, bet ir vakare, reikėtų pagalvoti apie pakankamai ryškų skaitymo kampelio apšvietimą. Visgi, jei laukui pritaikyti žibintai nepadės, atsineškite stalinę lempą iš kambario – nors lauke tokio prietaiso geriau nepalikti, skaitymo metu jam tikrai nieko nenutiks.

Nuspręskite, kiek ketinate išleisti

Skaitymo kampeliui prireiks ir šiek tiek investicijų, todėl iš anksto turėtumėte apsispręsti dėl biudžeto – tai palengvins planavimo ir paieškų procesus. Galbūt kai kurių sprendimų nuspręsite atsisakyti, o kai kuriems ieškosite alternatyvų. Bet kuriuo atveju skaitymo kampeliui skirtus baldus ir dekoracijas galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje – čia jie parduodami gera kaina.

Apsvarstę visus šiuos niuansus, pakankamai lengvai sukursite jaukų ir atpalaiduojantį skaitymo kampelį. Nepamirškite, jog ši vieta pirmiausia turi tikti ir patikti Jums – net ir tuomet, jei dėl to bus sulaužytos visos įmanomos taisyklės!