“Šokančios dainos” – keturių asmenybių kūrybinis dialogas

0
30

26231Gegužės 16 dieną, trečiadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje įvyks keturių kuriančių asmenybių – dainininko Jono Sakalausko, šokėjų Kristinos Tarasevičiūtės, Naglio Bieranco bei pianistės Birutės Asevičiūtės kūrybinis dialogas, pavadintas “Šokančiomis dainomis”. Šis teatralizuotas koncertas – tai vienas iš kamerinės vokalinės muzikos iniciatyvų grupės United Voices projektų. Atlikėjai jame siekia kamerinę vokalinę muziką pateikti naujai, panaudodami netradicines priemones, apjungdami skirtingus žanrus – muziką, šokį, poeziją ir teatrą.

Kompozitorius ir grupės “El Fuego” narys Jonas Sakalauskas magistrantūros studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. V. Noreikos dainavimo klasėje. Atlikėjas yra sukūręs ne vieną operos personažą, nuolatos inicijuoja įvairius projektus, kuriuose dalyvauja ne tik kaip dainininkas, bet ir kaip kompozitorius. Yra sukūręs operas “Gervė ir gandras”, “Izadora”, “Sniegas” ir kt. J. Sakalauskas yra laimėjęs komandinį auksinio scenos kryžiaus apdovanojimą debiuto nominacijoje už monospektaklį-operą “Izadora”, kuri buvo paradyta ir festivalyje “Permainų muzika”.

Pianistė Birutė Asevičiūtė baigė LMTA meno aspirantūros studijas, koncertuoja su daugeliu Lietuvos atlikėjų, akompanuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) Vokalo katedroje, dirba su vaikais dešimtmetėje Balio Dvariono muzikos mokykloje. Abu projekto šokėjai Kristina Tarasevičiūtė ir Naglis Bierancas yra baigę Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos baleto skyrių. Naglis dalyvavo įvairiuose šokio festivaliuose, dažnai pasirodo su “Baltijos baleto grupe”. Šoko Nacionalinio Operos ir Baleto teatro spektakliuose “Figaro vedybos”, “Karmen”, “Domino teatro” spektaklyje “Paryžiaus katedra”, keliuose Gyčio Ivanausko choreografiniuose pastatymuose ir kt.

Kristina dalyvavo Lietuvos ir užsienio choreografų režisuotuose spektakliuose, televiziniame projekte “Tu gali šokti” ir kt. Šiuo metu ji šoka Klaipėdos muzikiniame teatre ir šou balete “Coda”.

“Norisi koncerto suvokimą praplėsti, jį praturtinti, tarkim, poezija. Ir čia aktorius ne šiaip turėtų atlikti renginio vedėjo vaidmenį, kai pristato koncertą ir padeklamuoja eiles, bet jo pagrindinė funkcija būtų įvesti žiūrovus į temą, epochą, juos įkaitinti. Tokiais teatralizuotais koncertais su J. Sakalausku siekiame ne tik kuo daugiau žmonių sudominti klasikine muzika, bet ir rasti daugiau jos išraiškos būdų. Norime, kad vokalinės kamerinės muzikos pasirodymai būtų kiek kitokie. Projektas “Šokančios dainos” buvo mūsų atspirties taškas, nuo kurio ir pradėjome naudoti menų sintezę”, – teigia B. Asevičiūtė. Koncerte skambės Ludwigo van Beethoveno, Edvardo Griego, Maurice’o Ravelio, Benjamino Britteno, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Sergejaus Rachmaninovo Camille‘io Saint-Saënso, Nikolajaus Listovo dainos ir fortepijoniniai opusai, kuriuos papildys Jono Meko poezija, Edmondo Rostando dramos “Sirano de Beržerakas” fragmentas bei specialiai šiai programai sukurti choreografiniai numeriai. Maloniai kviečiame!

Klaipedos.info