SGD laivo-saugyklos modelis pradeda turą po Lietuvą

0
32
laivo modelis

laivo modelisUostamiestį aplankęs ir Jūros šventės metu pristatytas SGD laivo-saugyklos „Independence“ (liet.“Nepriklausomybė“) modelis iškeliauja į šalies sostinę. Nuo šiandien iki rugpjūčio 23 dienos SGD laivo-saugyklos mažoji versija bus eksponuojama vienoje iš svarbiausių Lietuvos institucijų – LR Prezidentūroje.

AB „Klaipėdos nafta“ įgyvendinanti SGD terminalo projektą maksimaliai siekia dialogo ir kuo išsamesnio bei objektyvesnio Lietuvos gyventojų informavimo apie SGD terminalo projektą, todėl neapsiriboja modelio eksponavimu tik bendrovėje, o toliau pristato jį įvairiose atvirose erdvėse – vietovėse, kur modelį galima apžiūrėti plačiajai visuomenei.
 
Jau šiandien modelį galima apžiūrėti LR Prezidentūroje. Visi norintys apžiūrėti SGD laivo modelį Prezidentūroje galės tai atlikti be jokių atskirų leidimų. Prototipas eksponuojamas Prezidento rūmų fojė nuo S. Daukanto aikštės, darbo dienomis nuo 9 iki 18  val., šeštadienį – nuo 10 iki 18 val.  
Toliau planuojama, jog SGD terminalo laivas-saugykla „išplauks“ į LR vyriausybę, aplankys Lietuvos universitetus bei kitas atviras erdves.

„Suskystintųjų gamtinių dujų laivo-saugyklos modelis yra išskirtinis gaminys. Tai reiškia, jog jis absoliučiai toks pat, kaip ir būsimas tikrasis laivas –saugykla, kuris švartuosis ties Kiaulės nugaros sala 2014-aisiais. Tai nėra tik laivo korpusas, tai yra modelis su visais smulkiausiais vamzdeliais bei brėžiniais ant jo. Tai be galo kruopštaus ir sudėtingo darbo vaisius.  Manome, jog ne visi turės galimybę išvysti tikrąjį SGD laivą iš arti, todėl sukurtas ir įgyvendintas laivo prototipas sudarys galimybę gyventojams pamatyti laivo modelį, suprasti koks jis bei kokią svarbią užduotį atliks“, – sakė AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.
Faktai apie SGD laivo-saugyklos modelį:
•    Laivo modelis pagamintas iš plastiko;
•    Matmenys su stiklo gaubtu: ilgis – 2,15 m; plotis -0,5 m; aukštis -0,5 m.;
•    Modelis lyginant su tikruoju laivu-saugykla sumažintas 150 kartų.

Faktai apie SGD laivą-saugyklą „Independence“:
Laivas-saugykla statomas Pietų Korėjoje esančioje laivų statykloje „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd“;
Laivo matmenys: ilgis – 294 m; plotis – 46 m; tūris – 170 000 tūkst.kub.m.; grimzlė – 12,6 m;
Laivas – saugykla į Klaipėdos uostą turėtų atplaukti 2014 metų II pusėje.

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Klaipėdos.info