Uostamiesčio pastatus tepliojusiam vaikinui – šeštasis teismo nuosprendis

0
77

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas anksčiau penkis kartus teistam dėl pastatų terliojimo 24 m. jaunuoliui G. G. už analogiško pobūdžio nusikaltimą skyrė dar vieną bausmę –  vienerius metus viešųjų darbų ir 390 Lt baudą.
2011 m. rudenį tamsiu paros metu Klaipėdoje ant Didžiojoje Vandens gatvėje esančio vienos bendrovės pastato sienos nuteistasis juodos spalvos purškiamais dažais užrašė „GIN OV“. Tokiu pačiu užrašu šviesios spalvos dažais buvo ištepliotos ir minėto pastato trejos metalinės žaliuzės.
G. G. savo kaltę pripažino bei paaiškino užrašo „GIN OV“ reikšmę. Jaunuolis nurodė, kad pirmosios trys raidės yra vardo inicialai, o „OV“ – anglų kalbos frazės „one vandal“ (vienas vandalas) trumpinys. Nuteistasis patvirtino, jog tokiu veiksmu jis išreikšdavo save.
Teismas nustatė, kad G. G. įvykdė tyčinio pobūdžio nusikaltimą, kuriuo, ignoruojant visuomenėje susiformavusias priimtinas elgesio normas, buvo siekiama savanaudiškų ir menkaverčių tikslų – pažeidžiant įstatymą atskleisti savo asmenybę. Vaikino atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis visiškai prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, gailėjosi dėl savo elgesio.
Paskirta subendrinta bausmė su ankstesniais nuosprendžiais įpareigojo G. G. 12 mėnesių neatlygintinai dirbti po 40 val. per mėnesį visuomenės labui bei sumokėti piniginę baudą. Teismas tenkino ir bendrovės, kuriai jaunuolio teplionėmis buvo padaryta žala, ieškinį. Nuteistasis jai turės sumokėti 582,92 Lt.
Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Klaipėdos miesto apylinkės teismo informacija

Klaipėdos.info