Švedų dokumentikos kūrėjus įkvėpė Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekis

0
28
20140305 103418

20140305 103418Švedijos dokumentalistai kuria kino juostą „Dujų ginklas“, kuria nori parodyti, kaip Rusija naudoja savo dujų eksportą siekdama paveikti kaimynines šalis. Filmo kūrėjai atkreipia dėmesį į Lietuvą, pirmąją tarp Baltijos valstybių investuojančią į alternatyvų dujų importo šaltinį, todėl švedai lankėsi bei filmavo ir Klaipėdoje statomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale.

„Filmuodami Lietuvoje mes norime parodyti, kaip šalis, mokanti didžiausią kainą Europoje už rusiškas dujas, ieško sprendimo būdų ir investuoja į alternatyvius dujų tiekimo šaltinius, tokius kaip SGD terminalas“, – iniciatyvą filmuoti Klaipėdoje grindė Aleksas Širiajevas (Alex Shiriaieff), filmo prodiuseris.

Filmavimo komanda įamžino statomą SGD terminalo krantinę bei interviu su SGD projektą įgyvendinančios AB „Klaipėdos nafta“ generaliniu direktoriumi Roku Masiuliu.

„Švedų kino kūrėjų iniciatyva mums atvėrė galimybę dar kartą akcentuoti plačiai auditorijai, kokiu tikslu Lietuva stato SGD terminalą, jo naudą valstybei. Kino kūrėjus domino tiek šalies dujų importo situacija, tiek ir terminalo statybų procesas, todėl turėjome progą dar kartą išdėstyti faktus“, – sakė Rokas Masiulis, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Kino juostos, kurią prodiusuoja A.Širiajevas su tarptautine dokumentikos ir reportažų kompanija „Dixit International“, dalys taip pat filmuojamos Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Ukrainoje, filmą finansuoja Švedijos visuomeninė televizija SVT.

Pasak kūrėjo, tikimasi, jog dokumentinis filmas bus pradėtas rodyti pavasario pabaigoje ne tik Europos šalių, bet ir JAV televizijų auditorijoms.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

AB „Klaipėdos nafta“ nuotr. – filmavimo metu.