Vidaus reikalų ministras apsilankė Pakrančių apsaugos rinktinėje

0
92

pasienieciu-katerisVidaus reikalų ministras Artūras Melianas penktadienį Klaipėdoje susipažino su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos ir Pagėgių rinktinių veikla.

Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Kopgalio užkardoje apie sienos su Rusija apsaugą Kuršių mariose ir sausumoje, taip pat jūros sienos apsaugą ministrui papasakojo VSAT vadas Vainius Butinas, Pakrančių apsaugos bei Pagėgių rinktinių vadai Donatas Lengvinas ir Rimantas Timinskis.

A. Melianui Kopgalio užkardoje buvo pristatytos teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo sistemos galimybės, aprodytos kitos VSAT pareigūnų naudojamos techninės priemonės, papasakota apie pasieniečių vykdomus gelbėjimo ir kitus darbus.

VSAT laive „Kihu“ pasieniečiai A. Melianui pristatė savo veiklą teritorinėje jūroje, buvo apžiūrėta Klaipėdos uosto akvatorija.

alt alt alt alt

Vėliau ministrui PAR Uosto užkardoje apie savo veiklą papasakojo valstybiniame jūrų uoste dirbantys ir pasienio kontrolę čia atliekantys pasieniečiai.

Po šio apsilankymo A. Melianas vyko į PAR būstinę Klaipėdoje, kur domėjosi šio VSAT padalinio darbu, jo rezultatais ir veiklos problemomis. Ministrą pasieniečiai informavo ir apie praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjusių Europos Tarybos mandatą turinčių ekspertų vizitą, kurio metu vertinta VSAT veikla ir Lietuvos jūros sienos apsaugos atitikimas Šengeno standartams.

VSAT saugomos Lietuvos sienos su Rusija ilgis sausuma yra 253,7 km, Kuršių mariomis – 18,5 km, jūra – 22,2 km. Lietuvos pasieniečiai yra atsakingi ir už 119,6 km teritorinės jūros išorinės ribos kontrolę.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Klaipedos.info