Vyriausybė pritarė siūlymui atskirti šilumos ūkio prižiūrėtojus nuo tiekėjų

0
46

Šiandien Vyriausybė pasitarime iš esmės pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir specialistų parengtoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kurios neleistų bendrovėms, valdančioms ir prižiūrinčioms miesto šilumos ūkį, kartu būti ir daugiabučių namų administratorėmis.

Taip pat siūloma, atsižvelgiant į konkrečios savivaldybės šilumos ūkio specifiką, jeigu jos teritorijoje yra vienintelis atestuotas pastato šilumos sistemos prižiūrėtojas, šių subjektų veiklai nustatyti pereinamąjį laikotarpį, bet ne ilgiau kaip metus.

Šie įstatymų projektai turėtų pagerinti šilumos vartotojų teisių ir teisėtų interesų apsaugą, padidinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojo (eksploatuotojo) paslaugų teikimo skaidrumą ir skatinti sąžiningą konkurenciją šilumos ūkyje.

Kartu Vyriausybė pateikė savo siūlymus, kurie konkretizuoja svarbiausius siūlomo teisinio reguliavimo aspektus. Vyriausybė siūlo nenumatyti atskirų leidimų verstis pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojo (eksploatuotojo) veikla. Vietoj to, siūloma išplėsti esamą tokių subjektų atestavimo sistemą, praneša Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba.

 

 

Klaipėdos.info