Fizinis aktyvumas pastarosiomis dienomis drastiškai išaugo siekiant išlaikyti sveiką gyvenimo būdą. Dauguma žmonių renkasi sportą, o ne mankštą. Sportas yra dviprasmiškas sveikatai, turintis ir teigiamą, ir neigiamą poveikį. Tai pirmiausia pagerina fizinę kūno būklę, tačiau turi didelę traumų riziką. Sportuojantiems žmonėms dėl traumų ar ligų gali susiklostyti gyvenimą keičianti situacija. Kai kurie sportininkai treniruočių metu patiria fizinio krūvio sukeltus virškinimo trakto sutrikimus. Tačiau šiuo metu sportinio masažo terapijos plėtra padeda sportuojančių žmonių reabilitacijai didinant sąnarių judrumą ir stiprinant silpnus raumenis.
Dabartinė fizinio aktyvumo mada reiškia, kad vis daugiau žmonių atranda entuziazmą intensyvioms treniruotėms ir kelia kartelę vis aukščiau. Tačiau neteisingai atliekant pratimus, nesiklausant savo kūno, stokojant regeneracijos gali atsirasti traumų, dėl ko būtina, kad specialistai pakonsultuotų. Taip buvo sukurta sportinė reabilitacija – sritis, be kurios daugeliui sportininkų tektų baigti karjerą. Kas tai yra ir kam tai gali būti naudinga?
Sportas yra sveikata? Ne visada!

Nors fizinis aktyvumas turi daug naudos, o žmogaus organizmas reikalauja judėjimo, kad tinkamai funkcionuotų, tačiau sportuojant galima susižaloti, ypač intensyviai treniruojantis. Nedidelė trauma dažniausiai reikalauja kelių dienų poilsio ir regeneracijos, deja, pasitaiko ir sunkesnių atvejų, kai prireikia kineziterapeuto, besispecializuojančio sportininkų reabilitacijoje pagalbos.
Reabilitacijos procesas grindžiamas tinkamai parinktais pratimais, kurie: lavina lankstumą ir pusiausvyrą, gerina kraujotakos ir kvėpavimo sistemos veiklą, gerina darbingumą ir motoriką. Visas procesas yra padalintas į 4 etapus:
- I stadija – prasideda įvykus sužalojimui ir baigiasi, kai pacientas sužalojimo vietoje pasiekia neskausmingą judesių amplitudę.
- II etapas – pacientas atlieka kasdienę veiklą ir pamažu grįžta prie sportinės veiklos, būdingos jo praktikuojamai disciplinai. Svarbiausia išlaikyti bendrą kūno formą neapkraunant traumos vietos.
- III etapas – prasideda, kai trauma visiškai išgydoma. Pacientui vyksta funkcinės treniruotės, susijusios su jo disciplina.
- IV etapas – grįžimas į sportą. Pacientas vėl treniruojasi ir rungtyniauja, stiprindamas savo kūną ir mokydamasis, kaip išvengti tolimesnių traumų.
Kaip atrodo sportinė reabilitacija?
Sportinė reabilitacija nuo klasikinės terapijos skiriasi dideliu darbo intensyvumu ir tempu. Šį režimą dažniausiai nulemia poreikis dalyvauti artėjančiose varžybose, todėl sportininko reabilitacija reikalauja visiškai kitokio kineziterapeuto požiūrio. Tikslas turi būti pasiektas kuo greičiau, todėl gydymas pradedamas pirmosiomis dienomis po traumos.