Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Ko klaipėdiškiai tikisi iš naujojo miesto mero?

klaipedos-merasVasario 5 d. Asociacija “Mano miestas Klaipėda” tradiciškai trečią kartą surengė vienintelius mieste priešrinkiminius debatus, kurie leidžia gyventojams iš arčiau susipažinti su politikais bei išklausyti jų idėjas, tikslus. Jau buvo surengti tokie debatai į LR Seimą bei Europos Parlamentą. Šįkart įvyko reikšmingi Klaipėdos miestui priešrinkiminiai debatai su kandidatais, pretenduojančiais užimti Klaipėdos miesto Mero postą. Taip pat debatai buvo transliuojami tiesiogiai internetu.

“Noriu papbrėžti, kad asociacija “Mano miestas Klaipėda” yra ne politinė organizacija. Mes neturime tikslo remti vienos politinės partijos, mes norime suteikti visiems vienodą galimybę pasireikšti, prisistatyti ir būti išgirstiems. Asociacijos tikslas yra mažinti takoskyrą tarp dviejų grandžių – piliečių ir politikų. Tarp jų turėtų būti darnus bendradarbiavimas, o ne priešų stovykla. Šių debatų tikslas, kaip vienai pusei tiksliai suformuluoti savo viziją, misiją, metodiką, o kitai pusei – išmokti įsiklausyti, išgirsti ir atsakingai apsipręsti” – renginio atidarymo kalboje sakė asociacijos “Mano miestas Klaipėda” Prezidentė Virginija Beliauskienė.

Šiemet į Klaipėdos miesto Merus pretenduoja Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Benas Renatas Baltunis, Tėvynės sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų atstovė Agnė Bilotaitė, “Klaipėdos” visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Rimantas Cibauskas, Lietuvos Respublikos liberalų sajūdžio atstovas Vytautas Grubliauskas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Stasys Paulauskas, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lilijos Petraitienės atstovas Vladas Pleskovas, Visuomeninio rinkimų komiteto “Puteikis plius” atstovė Nina Puteikienė, Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Artūras Razbadauskas, Darbo partijos atstovas Ivanas Romanovas bei Tautininkų sąjungos atstovas Marius Šileika. Debatai vyko trim etapais. Pirmajame kandidatams buvo skirta iki dviejų minučių prisistatyti, antrajame – politikai traukė klausimus, kuriuos jie iš anksto žinojo ir jiems ruošėsi, trečiajeme – visi žiūrovai, stebėję debatus uždavinėjo jiems rūpimus klausimus kandidatams.

Susirinkusiems rūpėjo, kaip skatinti klaipėdiečius sveikai gyventi, kokios galimos sporto reformos mieste, kurios suaktyvintų gyventojų fizinį aktyvumą. Politikai savo nuomonę dėstė, kaip suderinti pramonės ir miesteičių interesus, sumažinti taršą mieste bei padidinti komunikaciją tarp miesto gyvenimo ir uosto. Taip pat kaip sutvarkyti plynus laukus, kurie puoštų miestą. Gyventojų svajonėse yra Klaipėdos pilies ir šv. Jono bažnyčios atsatymas, kurie turi didelę istorinę reikšmę miestui. Dideles didskusijas sukėlė tema, kaip atgaivinti Klaipėdos senamiestį ir pritraukti į jį daugiau miestiesių. Dar viena problema, kuri neramina klaipėdiškius yra silpnas bendravimas su miesto administracija, nes kol kas, anot jų, sunku prisibelsti į duris. Visi kandidatai savo ruožtu žadėjo šią problemą išspręsti. Miesto senjorai taip pat išsakė savo poziciją apie valdžios ir pagyvenusių žmonių tarpusavio ryšio nebuvimą.

Klaipėdos.info

(Visited 282 times, 1 visits today)
123456