Lietuvoje pirmą kartą operuotas ryklys

Ar jau skaitėte?

riklysLietuvoje ryklius galima pamatyti tik Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ įkurtame aukščiausiame akvariume Baltijos šalyse. Čia gyvena ir ką tik sėkmingai operuotas juodapelekis rifinis ryklys Šarkas.

„Megą“ valdančios bendrovės „Baltic RED“ rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė pasakoja, kad prieš keletą mėnesių akvariumo gyventojus prižiūrintys specialistai pastebėjo ant Šarko peleko nedidelį auglį.

„Kurį laiką stebėjome ryklį ir konsultavomės su specialistais. Augliui pradėjus didėti ir pasiekus maždaug 1,5 cm dydį, buvo nuspręsta, kad reikia operuoti. Tačiau Lietuvoje praktikos teikti medicininę priežiūrą rykliams mūsų šalyje nėra daug. Esame labai dėkingi Lietuvos sveikatos mokslo universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos specialistams, kurie sutiko atlikti išskirtinę operaciją“, – sako R.Vyšniauskienė.

Operacija truko 12 minučių, tačiau jai reikėjo kruopštaus pasiruošimo – be vandens ryklys gali išbūti neilgai. Šarką narai iškėlė iš akvariumo, patalpinto į specialiai pagal jo išmatavimus pagamintą dėžę, tuomet operaciją atliko veterinarijos gydytojų komanda.

15 kilogramų sveriantis ryklys Šarkas po operacijos buvo išleistas atgal į akvariumą. Jo būklė bus atidžiai stebima.

Ryklį operavo LSMU Veterinarijos akademijos chirurgas Kęstutis Kučinskas, jam asistavo veterinarė Olesia Gubavičienė, operaciją stebėjo doc. dr. Algis Noreika. „Ryklys po operacijos jaučiasi puikiai, operuotas pelekas kiek patinęs, bet po kelių dienų tai turėtų praeiti. Dabar svarbu išsiaiškinti išoperuoto auglio susidarymo priežastį“, – sako K.Kučinskas. Veterinarai auglio kilmei ir galimai priežasčiai nustatyti atlieka histologinį ir mikrobiologinį tyrimus.

„Megos“ akvariume gyvena daugiau nei 30 skirtingų tropinių žuvų rūšių, kilusių iš Atlanto, Indijos ir Ramiojo vandenynų, Raudonosios, Viduržemio ir Karibų jūrų.

Lietuvos rekordų knygoje „Megos“ akvariumas pripažintas aukščiausiu akvariumu Lietuvoje bei patenka į aukščiausių akvariumų pasaulyje dešimtuką. Akvariumas yra 10 metrų aukščio ir 4 metrų pločio, jo ilgis 11 metrų, o vandens talpa – 170 tūkst. litrų.

Video galima atsisiųsti:

Nuotraukų autorius: Andrius Baranovas

[td_block_12 limit="2" offset="1"]
[td_block_12 limit="20" offset="3"]
spot_img