Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Maltiečių sriuba“ virs ir Klaipėdoje

Maltos-ambasadorius-LietuvoMaltos ordino ambasados, Maltos ordino pagalbos tarnybos ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) akcija „Maltiečių sriuba 2013“ atkeliauja į Ignaliną. Gruodžio 8 d., sekmadienį nuo 12 val. visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Anikės aikštę – pasivaišinti jau simboliu tapusia sriuba ir taip prisidėti prie maltiečių pagalbos seniems ir vienišiems žmonėms.

Šiemet maltiečiai vaišins ypatinga, žinomų žmonių išmėginta „Maltiečių kalėdine sriuba“. Į ją patenka ne tik tradiciniai ingredientai – daržovės ir prieskoniai – bet ir MOPT puoselėjamos vertybės: meilė, supratingumas, pagalba kitiems, šiluma bei dėmesys savo artimiesiems. Pagal tą patį receptą sriubos bus verdamos visų „Maltiečių sriubos“ akcijos renginių metu, kurie vyks ir kituose Lietuvos miestuose.

Klaipėdai atiteko ypatinga misija –„Gerosios žvaigždės“ miesto titulas. Gruodį mieste netrūks renginių, kuriuose dėmesys bus skiriamas maltiečių akcijai. „Kaip ir kiekvienais metais, ruošdamiesi kalėdiniams renginiams, norėjome padaryti kažką labai gero. Ieškodami idėjų, prisiminėme, kaip žiemą Teatro aikštėje maltiečių bendruomenė visus vaišino sriuba, ir, turbūt, geros mintys susitiko kažkur danguje, todėl prasidėjo mūsų graži draugystė“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės” kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė. Klaipėdoje renginių maratonas prasidės Kalėdų eglės įžiebimu, vėliau visą mėnesį kiekvieną savaitgalį Teatro aikštėje veiks mugė, kurioje ką nors įsigydami miestiečiai ir miesto svečiai simboliškai prisidės prie „Maltos ordino” akcijos. Kitais metais ši „Gerumo žvaigždės“ estafetė bus perduota ir kitiems Lietuvos miestams.

Aštuntą kartą rengiamos akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vienišų, senų ir sunkiai sergančių žmonių padėtį bei visuomenės pagalbos jiems reikalingumą. Už žmonių suaukotus pinigus MOPT savanoriai kiekvieną dieną lanko bei veža karštą maistą artimųjų pamirštiems, dažnai neturintiems ko pavalgyti ir savimi negalinčiais pasirūpinti seneliams. Maltiečiai visoje Lietuvoje globoja daugiau nei 1200 senelių, 300-ams jų kasdien vežamas karštas maistas.

Kiekvienas geros valios žmogus gali paremti akciją „Maltiečių sriubą 2012“, skambindamas arba siųsdamas žinutę trumpaisiais numeriais: 1416 (auka – 2 Lt), 1417 (auka – 5 Lt), 1418 (auka – 10 Lt). Daugiau informacijos www.maltieciai.lt

Maltos ordinas (MO) – seniausia humanitarinės pagalbos organizacija pasaulyje, įkurta daugiau kaip prieš 900 m. Jeruzalėje. Šiuo metu MO vykdo pagalbos projektus 120-yje pasaulio šalių. Daugiau kaip 80 tūkst. MO savanorių visame pasaulyje teikia pagalbą 5 mln. skurstančių bei ligonių, taip pat – nukentėjusiems nuo karo, gamtos katastrofų ar stichinių nelaimių.

Akcija remia ir Klaipėdos krašto informacinis portalas „Klaipėdos.info

123456